AktualnośćiCTiKGmina ŚcinawaŚcinawaUrząd Miasta i Gminy

Zapraszamy na Dożynki Gminno-Powiatowe

Przed nami kolejne święto plonów, 26 sierpnia w Ścinawie odbędą się Dożynki dla całego powiatu lubińskiego. Wspólnie, w szerszym gronie, z zachowaniem należnych tradycji, podziękujemy za zbiory oraz zakończenie w zdrowiu żniw i prac polowych. Święto wszystkich gospodarzy, rolników i działkowców rozpocznie o godzinie 12:30 msza w ścinawskim kościele. Później uroczysty korowód przejdzie na błonia i tam rozpocznie się wspólna zabawa. Na Dożynki Gminno-Powiatowe zapraszają: starosta lubiński Adam Myrda oraz burmistrz Krystian Kosztyła.

Imprezę na błoniach zorganizuje Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, więc o odpowiednią oprawę Dożynek możemy być spokojni. Zadość stanie się tradycji, bo tę należy szanować. Święto plonów to również czas zabawy, więc i powodów do tańca oraz radości na pewno nie zabraknie. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, w tym bezpłatnych dmuchańców, konkursów z nagrodami i animacji.

Na scenie tego dnia zagrają: Gentleman’s, Happy End oraz duet Long&Junior ze swoim hitem: „Tańcz Tańcz Tańcz”. Zabawę na zakończenie poprowadzi zespół Akcent z Legnicy.

– Zapraszam wszystkich na Dożynki Gmino-Powiatowe do Ścinawy. Kolejny rok z rzędu, wspólnie z powiatem lubińskim, organizujemy tak ważną dla naszej lokalnej społeczności uroczystość. Dziękuję więc staroście lubińskiemu za to wyróżnienie i jestem przekonany, że w godny i miły dla wszystkich sposób podziękujemy razem za tegoroczne plony. Zadbamy, by wszyscy nasi goście, a szczególnie gospodarze, rolnicy, działkowcy oraz ich najbliżsi, czuli się w naszym mieście, jak u siebie- zapewnia Krystian Kosztyła.

Po trudach pracy przyszedł czas na wspólną zabawę. Dożynki Gminno-Powiatowe w Ścinawie odbędą się w niedzielę 26 sierpnia. Zapraszamy!