AktualnośćiGmina ŚcinawaNews

Remont mostu, ale przejazd płynny (FOTO)

Od listopada ubiegłego roku trwa remont mostu nad Zimnicą w pobliżu miejscowości Krzyżowa. Inwestycję realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach przedsięwzięcia: „Przebudowa mostu nad rzeką Zimnica w ciągu drogi krajowej nr 36 w ciągu tzw. Obwodnicy Ścinawy”. W trakcie budowy ruch odbywa się po przeprawie tymczasowej, dwukierunkowej i bez utrudnień.

Właśnie na czas przebudowy kierowcom udostępniono most zastępczy, który jak widać, spełnia swoje zadanie i mimo remontu można bez problemu przejechać drogą nr 36 w okolicy miejscowości Krzyżowa.

Obecnie wykonane są podpory i przęsło nowego mostu oraz w znacznym stopniu nasypy na dojazdach. Firmie Berger Bau Polska Sp. z o.o. Wrocław, wykonawcy robót, pozostaje do realizacji wyposażenie mostu (izolacja, kapy chodnikowe, bariery, dylatacje, nawierzchnia), zakończenie nasypów na dojeździe wraz z konstrukcją nawierzchni oraz rozbiórka objazdu tymczasowego i mostu zastępczego. Przełożenie ruchu pojazdów na nową, przebudowaną przeprawę planowane jest na początku września.

– Jeśli warunki atmosferyczne będą korzystne, to zakończenie wszystkich robót planowane jest do końca września bieżącego roku- mówi Marta Kołodziejczak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypominamy, że stary most zlokalizowany na obrzeżach miasta (w pobliżu miejscowości Krzyżowa), stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu. Kilka lat temu, z uwagi na zły stan techniczny, głównie ścian czołowych, zmniejszono jego obciążenie, wprowadzając zwężenie jezdni. Od tego czasu samochody przez przeprawę przejeżdżały pojedynczo.