AktualnośćiGmina ŚcinawaNewsŚcinawa

200 tysięcy na ścieżkę rowerową (FOTO)

Powstanie kolejny odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej o długości ponad 1,4 km, szerokości 3 m i utwardzonym poboczu 0,5 m. Nowy fragment biegł będzie nasypem dawnego torowiska, pomiędzy nieczynnym przejazdem kolejowym przed tzw. „Cegielnią”, a przejazdem kolejowym na drodze do Sitna. Rada LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju przyznała dofinansowanie ścinawskiemu samorządowi na zadanie pn. „Budowa ścieżki rowerowej trasą dawnej kolei na terenie gminy Ścinawa w granicach Krainy Łęgów Odrzańskich”. Teraz wniosek trafi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za przygotowanie umów o dofinansowanie.

Gmina Ścinawa ubiegała się o maksymalne wsparcie, które w ramach programu może wynosić 200 tys. zł. Rada LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” taką właśnie sumę przyznała. Koszty przedsięwzięcia wynoszą 314.317,15 zł, tym samym wkład ścinawskiego samorządu to 114.317,17 zł.

Planuje się, iż ten fragment ścieżki rowerowej, która docelowo połączyć ma Ścinawę z Prochowicami, powstanie do października 2019 r. Sam proces przygotowania umowy o dofinansowanie trwa około 6 miesięcy od momentu oceny wniosku przez Radę LGD. Znacznie wcześniej, bo już w bieżącym roku powstanie odcinek drogi dla cyklistów w pasie ulicy Legnickiej i dalej wzdłuż powiatówki o czym informowaliśmy: TUTAJ.