AktualnośćiSport

Nabór do sekcji sportów walki!

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby, bez względu na płeć, na treningi GoK1. Jedyny warunek, by rozpocząć, to ukończone 15 lat i masa energii do spożytkowania. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19:30 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ścinawie.

– Rozpoczynamy kolejny sezon oraz nabór do sekcji sportów walki. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do osób lubiących walczyć, chcących nauczyć się samoobrony, ale też do ludzi oczekujących poprawy swojej ogólnej kondycji fizycznej – reklamuje Piotr Moliński, instruktor.

Treningi to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe: – trening siłowy, aerobowy oraz fitness. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki interwałowej (Tabata) z elementami CrossFitu.

– Popracujemy nad poprawą szybkości, dynamiki, refleksu oraz skoczności. W czasie treningów położymy nacisk na techniki: bokserskie, kick boxingu, samoobrony, karate i Jujutsu – zdradza Marcin Lewkowicz, instruktor. – Nie zabraknie też elementów walki w parterze, takich jak obalenia i dźwignie – dodaje Lewkowicz.

Zajęcia będą miały charakter kompleksowy, dlatego nie zabraknie również: nauki techniki rzutów, padów i podcięć. W treningach wykorzystywane będą sprzęty takie jak: worki, tarcze, taśmy TRX, lina do CrossFitu, piłki lekarskie, skakanki, sztangi, drabinki koordynacyjne, worek bułgarski i inne.

Strój obowiązujący na zajęciach to:
– krótkie spodenki lub długie spodnie dresowe, koszulka. Potrzebne są również rękawice bokserskie oraz ochraniacz na zęby. Wymienione powyżej akcesoria nie są wymagane na pierwszych zajęciach. Dla osób, które nie posiadają rękawic do dyspozycji będą rękawice klubowe. Docelowo przydatne będą też rękawice grapplingowe, umożliwiające chwytanie. Treningi odbywają się na boso.

Każde zajęcia kończą się walkami – zapewniają instruktorzy.

Ścinawa, sala gimnastyczna, Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Królowej Jadwigi 9
wtorek: 19.30
czwartek: 19.30

Więcej informacji udzielają instruktorzy:

Piotr Moliński                                               Marcin Lewkowicz
kom. 728 351 058                                         kom. 726 262 726
e-mail: petro.molinski@gmail.com           e-mail: lewyy84@gmail.com

Pierwszy trening jest bezpłatny!