AktualnośćiEdukacja

Startuje Uniwersytet Trzeciego Wieku!

28 września słuchacze zainaugurują rok akademicki 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ścinawie – pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona z Legnicy. Zapisy potrwają do 20 września, w sekretariacie Centrum Kultury i Turystyki w Ścinawie (ulica Kościuszki 1). Udział w zajęciach jest bezpłatny, zapraszamy wszystkich seniorów, którzy chcą się rozwijać, ale również dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Ideą działalności uczelni jest aktywizacja osób starszych. Tacy ludzie, z różnych powodów, w przeszłości często nie mieli dostępu do wiedzy. Uniwersytet Trzeciego Wieku pozwala im zdobyć nowe doświadczenia, wśród osób w podobnym wieku, o podobnej przeszłości. Wreszcie, ta specjalna uczelnia ma pomóc seniorom stawiać czoła ich głównemu problemowi – braku akceptacji ze strony młodych ludzi.

Słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku może zostać każdy, niezależnie od posiadanego wykształcenia. Mile widziani są wszyscy seniorzy, którzy chcą się rozwijać i wspólnie realizować swoje pasje.

Rekrutacja na semestr zimowy i letni prowadzona jest w sekretariacie Centrum Kultury i Turystyki w Ścinawie do 20 września br. – na miejscu należy złożyć wypełnione druki deklaracji, do których załączyć 2 zdjęcia.
Centrum Kultury i Turystyki w Ścinawie,
ulica Kościuszki 1, sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

Uroczysta inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ścinawie odbędzie się 28 września. Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Ścinawie. Ale warto pojawić się zdecydowanie wcześniej, na konferencji organizowanej przez Fundację „Przystań” – „Wszyscy jesteśmy seniorami”. Do dyspozycji gości będą między innymi psycholog, lekarz i prawnik, z którymi seniorzy będą mogli porozmawiać. Wracając do inauguracji roku akademickiego, to słuchacze otrzymają indeksy i wysłuchają pierwszego wykładu. Organizatorzy chętnie porozmawiają o zainteresowaniach i poznają również Państwa propozycje, dotyczące tematów zajęć. Po części oficjalnej zaplanowany został krótki występ „Zespołu Folklorystycznego Ziemi Ścinawskiej”, a później rozpocznie się  zabawa taneczna przy akompaniamencie „Swojaków”. Na gości czeka również słodki poczęstunek, który ufundowało Stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa.

Udział w zajęciach jest bezpłatny dzięki wsparciu lokalnego samorządu.