AktualnośćiSport

Grały niższe ligi

Sezon 2018/2018 na ligowych boiskach nabrał już tempa. W niższych klasach rozgrywkowych gminę Ścinawa reprezentują 4 drużyny. Na poziomie IV ligi nieźle radzi sobie Odra-Total Ścinawa, podopieczni Tomasza Wołocha po 5 rozegranych meczach zajmują 7. pozycję w tabeli. W A-klasie najwyżej plasują się Czarni Dziewin (4. pozycja), po piorunującym starcie gorzej wiedzie się Sparcie Parszowice (8. pozycja), z kolei po słabszym początku rozkręca się Grom-Gromadzyń Wielowieś (12. miejsce). W B-klasie Victoria Tymowa plasuje się w połowie stawki (7. miejsce).

IV. liga, 6. kolejka (Odra-Totatl Ścinawa – 7. miejsce)
Bobrzanie Bolesławiec 0 – 1 Odra Total Ścinawa
Damian Ciuchuta 92’

Przed tygodniem Odra-Total Ścinawa nie grała, w związku z wycofaniem się z rozgrywek Olimpii Kowary zespół prowadzony przez Tomasza Wołocha przymusowo pauzował. W 6. kolejce ścinawianie wrócili do gry i na wyjeździe odprawili z kwitkiem Bobrzan z Bolesławca. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Damian Cichuta w 92 minucie spotkania!

A-klasa, 6. kolejka (Czarni Dziewin – 4. miejsce)
Czarni Dziewin 2- 1 Mewa Kunice
Rafał Barylak 27’, Radosław Stańczyk 43’ – Marcin Sierak 7’

A-klasa, 6. kolejka (Sparta Parszowice – 8. miejsce)
Tęcza Kwietno 5 – 3 Sparta Parszowice
Patryk Matuśkiewicz 9, 38’, 46’, Łukasz Wysocki 11’, Marcin Cidyło 77’ – Rafał Żółtkowski 60’, 80’, 92’

A-klasa, 6. kolejka (Grom Gromadzyń-Wielowieś – 12. miejsce)
Grom Gromadzyń-Wielowieś 4 – 2 Wilki Różana
Bruno henrique De souza lazarini 3’, 88’, Telmario Souza brito 25, Łukasz Garliński 36’ – Jakub Paluch 5’, Damian Dulęba 34’

Ligowy sezon na poziomie A-klasy najlepiej rozpoczęli Spartanie z Parszowic, jednak w trzech ostatnich spotkaniach podopieczni Karola Sitarskiego nie potrafili odnieść zwycięstwa (1 remis, 2 porażki). Sparta spadła więc na 8. pozycję w tabeli. Z kolei do czołówki mocno zbliżyli się Czarni, którzy regularniej punktują. W trzech ostatnich meczach zespół z Dziewina wywalczył 6 punktów (2 zwycięstwa, 1 porażka). Po bardzo słabym początku sezonu (3 porażki z rzędu) podnieśli się piłkarze Gromu Gromadzyń-Wielowieś. Podobnie jak Czarni, w trzech ostatnich kolejkach zdobyli 6 punktów (2 zwycięstwa, 1 porażka) i awansowali w tabeli na 12. pozycję.

B-klasa, 5. kolejka (Victoria Tymowa – 7 pozycja)
pauza

W 5. ligowej kolejce zespół prowadzony przez Remigiusza Postrożnego nie grał. Ligowy sezon Victoria rozpoczęła od spodziewanej porażki z rezerwami Górnika Polkowice (0:7), później dwukrotnie zwyciężała, a w spotkaniu 4. kolejki doznała porażki z Zametem II Przemków. Zespół z Tynowej zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli.