AktualnośćiSport

Udana jesień naszych ligowców

Piłkarska jesień na boiskach niższych klas rozgrywkowych dobiegła końca. Gminę Ścinawa reprezentowało łącznie 5 klubów i trzeba podkreślić, że nasi ligowcy prezentowali się bardzo dobrze, a ich postawę odzwierciedlają wysokie miejsca w tabelach. Odra Total-Scinawa pierwszą część sezonu w IV lidze zakończyła na 3. miejscu, a Czarni Dziewin są wiceliderem na poziomie A-kasy!

IV liga; Odra-Total Ścinawa; 15 kolejek (14 rozegranych meczów); 3. pozycja; 32 punkty

Stal Chocianów 1 – 4 Odra-Total Ścinawa
Rafał Burda 85’ – Michał Piechuta 1’, 50’, Grzegorz Lichwa 38’, Damian Cichuta 77’

A-klasa; Czarni Dziewin; 15 kolejek; 2. pozycja; 34 punkty

Czarni Dziewin 6 – 1 Transportowiec Kłopotów

Grzegorz Podgórski 13’, 70’, Roman Bilewicz 25’, Piotr Ajecki 49’, Marcin Moroch 59’, Mateusz Krzyżanowski 75’ – Marek Piórko 78’

A-klasa; Sparta Parszowice; 15 kolejek; 4. pozycja; 28 punktów

Park Targoszyn 4 – 0 Sparta Parszowice
Miłosz Sadowski 26’, Jakub Śliwiński 64’, Mateusz Łopusiewicz 90’, 90’+2

A-klasa; Grom Gromadzyń-Wielowieś; 15 kolejek; 6. miejsce; 22 punkty

Grom Gromadzyń-Wielowieś 3 – 1 Tęcza Kwietno
??? – ???

B-klasa; Victoria Tymowa; 13 kolejek; 8. pozycja; 16 punktów
(runda zakończona 11 listopada)

 

Ten wynik to efekt dobrego przygotowania

Szkoleniowiec Odry-Total Ścinawa podsumowuje udaną rundę jesienną. Tomasz Wołoch zdradza, co miało wpływ na tak dobrą formę jego drużyny.

Miejsce na podium na koniec rundy to dla Was zaskoczenie?

Tomasz Wołoch (trener Odry-Total Ścinawa)- Wynik na koniec rundy to dla nas wszystkich bardziej powód do satysfakcji, niż zaskoczenie. Na starcie sezonu wspominałem, że zespół dobrze przepracował okres przygotowawczy i należałoby to przenieść na ligę. Wpływ na ten wynik z rundy jesiennej mają: przygotowanie fizyczne, taktyczne i atmosfera w zespole. To wszystko możliwe było do osiągnięcia dzięki frekwencji na treningach.

Atmosfera jest aż tak ważna dla osiągnięcia sportowego wyniku?

– Przed sezonem zespół wyjechał na krótkie zgrupowanie do Niemiec, zadbaliśmy więc o integrację naszych zawodników. Piłka to gra zespołowa, każdy zawodnik ma mieć poczucie, że jest ważny dla drużyny, dobrze czuć się w szatni i godnie reprezentować barwy klubu. Ważnym elementem samych przygotowań były też sparingi z wymagającymi rywalami, bo nie można bazować na samych relacjach w zespole. Staraliśmy się, by rywale w grach kontrolnych nie byli przypadkowi.

Cele na sezon się nie zmieniają?

– Przede wszystkim cele na sezon był takie, by utrzymać zespół w lidze i sukcesywnie podnosić poziom sportowy drużyny. Pierwszy cel praktycznie zrealizowaliśmy po rundzie jesiennej. Mamy jednak ambicje, żeby Odra-Total Ścinawa ciągle się rozwijała pod względem sportowym i organizacyjnym. Jeśli będziemy mogli powalczyć o dobry rezultat na koniec sezonu, to naturalnie zrobimy wszystko, by tak się stało.

Wiosną o sile Odry stanowili będą ci sami zawodnicy?

-Liczymy się z tym, że kilku chłopców zwróciło uwagę klubów z wyższych lig i pojawią się propozycje przetestowania ich w zimie, bądź zakontraktowania. Nie będziemy nikomu utrudniali sportowych awansów, przeciwnie, odbierzemy to jako efekt wspólnej pracy. Na ten moment nie chcę odnosić się do kadry w rundzie wiosennej i ewentualnych transferów, wiele będzie zależało od samych zawodników z naszej drużyny i tego, czy będą zainteresowani grą dla Odry.

Znamy już rywali, z którymi Odra-Total Ścinawa rozegra mecze kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi: Zagłębie Lubin U-19, Konfeks Legnica, Górnik Wałbrzych, Chrobry II Głogów, KP Wołów, Sokół Wielka Lipa.

Foto: Paweł Andrachiewicz