Aktualnośći

Zapraszamy rodziny do biblioteki! (FOTO)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie wydała już pierwsze wyprawki czytelnicze w ramach projektu Instytutu Książki pt.”Mała książka – Wielki Człowiek”, skierowanego do dzieci w wieku 3 lat i ich rodziców.

Od połowy września każde dziecko urodzone w 2015 roku, które odwiedziło naszą bibliotekę otrzymało książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Dodatkowo za wypożyczenie książki z księgozbioru dziecięcego, młody czytelnik otrzymał naklejki biblioteczne, a po uzyskaniu 10 zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Podczas wizyty dziecko zostaje pełnoprawnym czytelnikiem, poznaje również placówkę oraz zasady jej funkcjonowania – tłumaczy Ewa Solińska, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie.

Pracownicy biblioteki cieszą się z dotychczasowego zainteresowania akcją, która propaguje czytanie książek, jako atrakcyjny sposób spędzania czasu rodziców z dziećmi. Biblioteka jest miejscem, gdzie dziecko ma styczność z życiem kulturalnym. Tylko do końca roku można otrzymać jeszcze wyprawkę dla swojego dziecka.

Przykro by nam było odsyłać niewykorzystane pakiety książeczek, bo wiemy, że w całej naszej gminie jest jeszcze dużo takich dzieci, które mogłyby odebrać wyprawki podczas odwiedzin w naszej placówce. Apelujmy więc do rodziców, by odwiedzali nas z pociechami! – mówi dyrektor biblioteki.

Foto: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie