Aktualnośći

Zapraszamy na Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy!

Grudzień to szczególny miesiąc, czas pojednania, spotkań przy wigilijnym stole, najpiękniejszych świąt w polskiej tradycji, choinki i oczywiście prezentów. W ten szczególny okres gości odwiedzających nasze miasto, wprowadzimy już w niedzielę 9 grudnia na Powiatowym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Zapraszamy – tereny zielone przy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, zaczynamy o godzinie 11:00.

– Świąteczne smakołyki, potrawy przygotowane przez lokalne stowarzyszenia, miód, ozdoby, choinki, kartki, rękodzieło artystyczne, ceramika, stroiki, swojskie wyroby wędliniarskie i wiele, wiele innego dobra zostanie zaprezentowane już 9 grudnia na Powiatowym Bożonarodzeniowym Jarmarku w stylu Eko. Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału zarówno w wielkim świątecznym targu, jak i wspólnym kolędowaniu w CTiK. Razem zbudujemy magiczną atmosferę Świąt! Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że najgrzeczniejsze ścinawskie dzieci odwiedzi Święty Mikołaj z workiem wypełnionym prezentami, a że w naszym mieście dzieci są bardzo grzeczne, z pewnością obejdzie się bez rózgi – reklamuje imprezę Anna Podbucka, dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.

Dzieci z roczników 2006-2017, zameldowane w Ścinawie, tradycyjnie zapraszamy po odbiór paczek. Mikołaj będzie czekał w ogrodzie zimowym w CTiK od godziny 13:00 do 17:00, a wejście po paczki mikołajkowe znajdować się będzie w tylnej części budynku od strony parku miejskiego. Prosimy, by dzieci przychodziły w towarzystwie opiekunów.

Od 14:00 rozpocznie się natomiast program artystyczny. Jako pierwsze na scenie zameldują się przedszkolaki ze specjalnym występem. Później kolędowała będzie grupa wokalna z CTiK. Rozstrzygnięte zostaną bożonarodzeniowe konkursy. Gościnnie wystąpią uczniowie ze szkoły w Tymowe, taneczny układ zaprezentuje „Studio Balans”. Wreszcie swoją interpretację jasełek przedstawi grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna”. Na koniec do wspólnego kolędowania zaprosi zespół wokalny „Bez Nazwy”. W międzyczasie organizatorzy prowadzili będą warsztaty dla „małych twórców”.

Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Ścinawie to gwarancja wielu atrakcji, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy. Same święta to czas radości, a przecież wiadomo, że najlepiej bawi się w szerokim gronie życzliwych znajomych.

Przypominamy, że Mikołaj odwiedzi wszystkie dzieci (roczniki 2006-2017)  z gminy Ścinawa. Poniżej harmonogram: