AktualnośćiCTiK

Ścinawa już w świątecznym klimacie (FOTO)

W niepowtarzalną atmosferę świąt zostali wprowadzeni goście odwiedzający Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Ścinawie. Na przystawkę podano piękne ozdoby i pyszne jedzenie, od których uginały się stoły kramarzy. Na jarmarku nie zabrakło też strawy dla ducha, bo świąteczne programy na scenie Centrum Turystyki i Kultury zaprezentowali lokalni artyści.

– Świąteczne smakołyki, potrawy przygotowane przez lokalne stowarzyszenia, miód, ozdoby, choinki, kartki, rękodzieło artystyczne, ceramika, stroiki, swojskie wyroby wędliniarskie i wiele, wiele innego dobra wystawcy zaprezentowali na Powiatowym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami niedzielne popołudnie. Najpierw na świątecznym targu, a później na wspólnym kolędowaniu- mówi Anna Podbucka, dyrektor CTiK w Ścinawie.

Wszystkie grzeczne dzieci zameldowane w Ścinawie, a takich nie brakuje, otrzymały od Mikołaja paczki. Tradycyjnie święty w czerwonym stroju i z białą brodą mógł liczyć na wsparcie lokalnego samorządu, by w torbach nie zabrakło łakoci.

Natomiast od 14:00 w sali widowiskowej ośrodka kultury rozpoczął się program artystyczny. Jako pierwsze na scenie zameldowały się odważne przedszkolaki, które zaprezentowały specjalny występ. Później kolędowała grupa wokalna z CTiK. Przy okazji rozstrzygnięte zostały bożonarodzeniowe konkursy. Gościnnie wystąpili uczniowie ze szkoły w Tymowej, taneczny układ zaprezentowało „Studio Balans”. Wreszcie swoją interpretację jasełek przedstawiła grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna”. Na koniec do wspólnego kolędowania zaprosił zespół wokalny „Bez Nazwy”. W międzyczasie organizatorzy prowadzili warsztaty dla „małych twórców”.

W Centrum Turystyki i Kultury wiele się działo, goście, którzy zdecydowali się spędzić niedzielę na Powiatowym Jarmarku Bożonarodzeniowym bez wątpienia poczuli magię świąt.

– Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najradośniejsze święta w polskiej tradycji. Organizatorzy jarmarku sprawili, że z jeszcze większą niecierpliwością będziemy czekali na tę pierwszą gwiazdkę. Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że mogliśmy tak miło spędzić ten czas: sponsorom za wsparcie oraz odwiedzającym jarmark gościom za zbudowanie niesamowitej atmosfery- zauważa burmistrz Krystian Kosztyła.