AktualnośćiŚcinawa

„Pałacyk” realizuje bożonarodzeniowy projekt (FOTO)

„Z Tradycją w Boże Narodzenie” to zadanie publiczne, które realizuje Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”, wspólnie ze stowarzyszeniem „Aktywnie dla Gminy Ścinawa”. Mieszkańcy są sukcesywnie wprowadzani we wspaniałą atmosferę świąt, aktywizowani do działania i rozwijania swoich zainteresowań. W ramach realizacji projektu, w miniony poniedziałek, odbyły się warsztaty stroików świątecznych. Zajęcia przyciągnęły do „Pałacyku” liczną grupę amatorów rękodzielnictwa. Na tym nie koniec, bo przed nami kolejne atrakcje i w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

– To nie koniec świąteczno-noworocznych atrakcji, bo jutro wyjedziemy do Wrocławia na największy w Polsce jarmark bożonarodzeniowy. Zapisy wciąż trwają, zostało kilka wolnych miejsc, więc zachęcam do kontaktu – mówi Kamila Grabka-Levin, dyrektor schroniska.

Uczestnicy wyjazdu spotkają się jutro o godzinie 14:00 na parkingu pod „Pałacykiem, skąd wyjadą do Wrocławia. Bożonarodzeniowy jarmark organizowany w stolicy Dolnego Śląska w ostatnich latach zyskał sporą renomę. Składają się na nią: serwowane na miejscu świąteczne specjały (w tym aromatyczna herbata z imbirem i goździkami), ozdoby, pamiątki, a przede wszystkim życzliwi ludzie.

Informujemy, że zostały ostatnie wolne miejsca na wyjazd. Chętni proszeni są o kontakt z organizatorami pod numerem telefonu: 884600036 lub bezpośrednio w recepcji „Pałacyku”.

Ostatnią atrakcją realizowanego projektu będzie koncert znanej i lubianej sopranistki Lilianny Iżyk, którą organizatorzy zaprosili do uświetnienia koncertu „Ścinawski Anioł Dobroczynności”. Występ odbędzie się 13 stycznia 2019 roku kościele p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie.

Kilka zdjęć z warsztatów: