AktualnośćiCTiK

Ferie w ścinawskim CTiK

W przyszłym tygodniu uczniowie w województwie dolnośląskim rozpoczną zimowe ferie. Tradycyjnie o wypoczynek oraz dobre samopoczucie dzieci i młodzieży zadbają pracownicy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, którzy przygotowali ciekawą ofertę, by najmłodsi w pożyteczny i aktywny sposób mogli spędzić dwa tygodnie błogiego lenistwa. – Nie akceptujemy nudy, komputery na ten czas zostaną w domach, bo towarzyszą nam przez cały rok! Stawiamy na dobrą zabawę, a gwarantujemy, że mamy swoje sposoby na wywołanie uśmiechów – zapowiadają organizatorzy.

I zgodnie z zapowiedziami, plan na ferie to szeroka oferta, która aktywizuje uczestników zabaw i wyjazdów. Nie zabraknie ruchu, twórczego myślenia oraz zajęć plastycznych, nauki o ekologii, warsztatów kulinarnych, wyjazdów w ciekawe miejsca, śpiewów i tańców. Zwieńczeniem dwutygodniowej zabawy będzie bez wątpienia kostiumowy bal karnawałowy!

Uczestnictwo w zajęciach, tak jak w latach ubiegłych jest bezpłatne, jednak na wyjazdy w ramach ferii zimowych, obowiązuje opłata rezerwacyjna w wysokości 10zł (wyłączony z opłat jest wyjazd do Dziewina).

– Niezależnie od pogody chętnie wypełnimy wolny czas wypoczywających uczniów. Jednak nie tylko będziemy się bawili w ścinawskim CTiK, ale wyjedziemy również do wiejskich świetlic, bo przygotowaliśmy ciekawe animacje. Pojawimy się w miejscowościach, których mieszkańcy wyrazili taką chęć i zapotrzebowanie, a szczegóły dotyczące samych wyjazdów podamy w kolejnym artykule – mówi Anna Podbucka, dyrektor CTIK w Ścinawie.

Ferie w Ścinawie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek (28 stycznia), dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem (poniżej)..

Do udziału w zajęciach niezbędna jest zgoda rodziców/prawnych opiekunów, formularz do pobrania: TUTAJ.