AktualnośćiGmina ŚcinawaSport

Wyróżnienia dla sportowców z gminy Ścinawa

W miniony piątek odbyła się 11. Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego, organizowana przez miasto Legnica i portal e-legnickie.pl. W kategorii najpopularniejszych zawodników nie mogło tradycyjnie zabraknąć multimedalisty mistrzostw świata w karate – Artura Trubickiego, który został sklasyfikowany na 5. miejscu. Wyróżniony został również ważny piłkarz czwartoligowej Odry-Total Ścinawa, Damian Cichuta. Przy okazji organizatorzy docenili wsparcie lokalnego samorządu, na jakie mogą liczyć sportowcy z gminy Ścinawa i przekazali specjalne wyróżnienie burmistrzowi Krystianowi Kosztyle.

– Serdecznie gratuluję wszystkim naszym sportowcom, uważam, że nagrody trafiły w godne ręce. Artur Trubicki to ikona karate nie tylko w regionie, ale zawodnik o międzynarodowym doświadczeniu, który dodatkowo realizuje się jako trener. Z kolei Damian Cichuta to piłkarz naszego klubu, który podobnie jak cała drużyna, zanotował olbrzymi postęp i mocno przyczynił się do rewelacyjnej postawy Odry-Total Ścinawa na czwartoligowych boiskach. Jako lokalny samorząd mocno wspieramy naszych sportowców, bo to głównie oni, poprzez swoje sukcesy i postawę fair play, promują zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców – powiedział burmistrz Krystian Kosztyła.

Najpopularniejsi zawodnicy:
1. Rafał Bardziński (biegi, JanoSport Team)
2. Wioletta Hanisch (taekwon-do, Legnicki Klub Taekwon-do)
3. Nikola Kozłowska (karate, Tora Legnica)
4. Mariusz Szuszkiewicz (piłka nożna, Górnik Polkowice)
5. Artur Trubicki (karate, Goju-Ryu Shuseikan Poland Ścinawa)

Warto wspomnieć, że w kategorii Sport Press Foto specjalne wyróżnienie otrzymał utalentowany fotograf pochodzący ze Ścinawy – Paweł Andrachiewicz.

Foto: e-legnickie.pl