AktualnośćiGmina Ścinawa

Nowy komendant policji w Ścinawie

8 marca br. na stanowisko p.o. Komendanta Komisariatu Policji w Ścinawie nominowany został podkom. Andrzej Warzecha. Na ostatniej sesji radni oraz burmistrz Krystian Kosztyła uroczyście powitali nowego szefa ścinawskiej policji i podziękowali byłemu komendantowi Mariuszowi Ostapowiczowi.

– To już tradycja, że dziękujemy za współpracę byłemu komendantowi i witamy w naszej społeczności nowego szefa ścinawskiej policji – tłumaczył Krystian Kosztyła. – Współpraca lokalnego samorządu z panem Mariuszem Ostapowiczem układała się wzorowo i liczmy, że na podobnym poziomie będziemy realizowali zadania z jego następcą – dodawał burmistrz.

Podkomisarza Andrzeja Warzechę powitał Przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie – Marek Szopa: – Chcemy, by mieszkańcy całej gminy Ścinawa czuli się bezpiecznie, dlatego tak ważna jest współpraca policji z lokalnym samorządem. Zapewniamy nowego komendanta, że jesteśmy otwarci na dialog i może liczyć na nasze wsparcie w inicjatywach wpływających na poprawę porządku. Pani podinspektor Joanna Cichla, Komendant Powiatowy Policji w Lubinie, zapewniała nas, że nowy szef naszego komisariatu to doświadczony policjant i otwarty na współpracę człowiek.