AktualnośćiGmina Ścinawa

Miasto bluesa zaprasza na festiwal!

Przed nami fantastyczna impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza ścinawskiej sfery kulturalnej – 12. edycja Bluesa nad Odrą. Tradycyjnie dwudniową zabawę rozpoczną koncerty amatorskich zespołów bluesowych, później na scenie zameldują się zaproszone gwiazdy, z Magdą Piskorczyk oraz The Blues Bones na czele. Samym koncertom towarzyszył będzie zlot motocyklistów, a imprezę poprowadzi jeden z najwierniejszych fanów festiwalu – charyzmatyczny Lech Bekulard. Bawimy się w piątek i sobotę (19-20 lipca) w ścinawskim porcie.

Piątkowe granie o 16:30 rozpoczną przesłuchania amatorskich zespołów bluesowych, w tym roku zagrają: Ogród Złudzeń, Plug’n’Blues, Roxana Tutaj & Good Omen, Silver Heads 18 oraz VW Project. O godzinie 20:30 na scenie pojawi się zwycięzca ubiegłorocznego konkursu – Cool Cat. Natomiast muzyczny finał pierwszego dnia, to bez wątpienia koncert Caroline & the Lucky Ones.
– Nas, jako organizatorów cieszy, że blues gra w duszach ludzi. Może ten gatunek nie należy do najpopularniejszych, ale bardzo się rozwija, a nasza impreza tylko to potwierdza – mówi Dariusz „Daro” Łach, pomysłodawca festiwalu. Potwierdza to również gwiazda pierwszego dnia imprezy – Caroline & the Lucky Ones, ich muzyka to mieszanka bluesa i country, pozytywna i wesoła, dlatego wyłamuje się trochę ze stereotypów – dodaje organizator Ścinawskiego Bluesa nad Odrą.

Sobotnia część imprezy rozpocznie się o godzinie 13:00, kiedy to ulicami Ścinawy, ale i miejscowości sąsiednich, przejadą motocykliści. Fani motorów to zresztą nieodłączny element muzyki bluesowej, więc kolejny raz nie zabraknie ich na festiwalu. Fundacja Moto Silesia już po raz ósmy organizuje swój zlot w Ścinawie.

Część muzyczną o 16:30 otworzą za to znani i doświadczeni na scenie Blues Menu. Formacja gra już od 21 lat, wydała kilka dobrze przyjętych płyt. Po nich na scenie zamelduje się poznański zespół Robert Wojciechowski Band.

Następnie dla publiczności w ścinawskim porcie zagra artystka, której fanom bluesa w Polsce nie trzeba przedstawiać – Magda Piskorczyk.
O 21:00 wystąpi łotewski The Swamp Shakers, a o 22:30 The Blues Bones z Belgii. – Blues nad Odrą to jedna z ważniejszych imprez kulturalnych w Ścinawie. Dlatego, jak co roku dokładamy wszelkich starań, by nasz festiwal miał odpowiednią oprawę. Blues w Ścinawie ma swoich zagorzałych fanów, to również z ich inicjatywy organizowany jest festiwal. O popularności imprezy świadczy fakt, że to jej już 12. edycja. W piątek i sobotę przez Ścinawę będzie płynęła nie tylko Odra, ale również dobra muzyka, a towarzyszył jej będzie warkot pięknych motocykli. Zapraszam wszystkich na koncerty i życzę wyśmienitej zabawy – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Przypominamy, że wstęp na festiwal jest bezpłatny. Jednocześnie, z racji bezpośredniego sąsiedztwa Odry, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Specjalnie dla Radia Plus Legnica imprezę zapowiedzieli: burmistrz Krystian Kosztyła oraz Dariusz Daro Łach.