AktualnośćiŚcinawa

Konferencja „Bezpieczny Senior”

Jutro (17 lipca) w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbędzie się konferencja „Bezpieczny Senior”. Jest ona organizowana przez Fundację Przystań w Ścinawie w ramach projektu „Każdy jest ważny – Seniorzy w działaniu” dofinansowanego w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Osób Starszych na lata 2014-2020.

Podczas konferencji poruszane będą zagadnienia dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa Seniorów. Do dyskusji zaproszeni zostali specjaliści różnych dziedzin: psycholog, dietetyk, ekonomista, prawnik oraz policjant, których specjalizacje są ściśle powiązane z kwestiami bezpieczeństwa seniorów (bezpieczeństwa społecznego, ekonomicznego, prawnego, a także emocjonalnego).
– Chcemy wyposażyć seniorów w wiedzę jak zachować zdrowie dzięki zdrowemu odżywianiu się, jak nie stać się ofiarą naciągaczy w banku, w różnych transakcjach finansowych, jak nie stać się ofiarą „na wnuczka”, jak zadbać o swoje potrzeby, jak komunikować z innymi, budować i podtrzymywać relacje – mówi Dorota Giżewska, prezes Fundacji Przystań w Ścinawie.
Konferencja będzie też doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom Ścinawy wolontarystycznej działalności Wolontariuszek, które działają na rzecz Seniorów IV wieku, podopiecznych DOMU SENIORA „Przystań” oraz chcą swoją opieką objąć samotne osoby starsze.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie także program projektu „Każdy jest ważny – seniorzy w działaniu”, który już po raz drugi realizowany jest w Ścinawie przez Fundację Przystań w Ścinawie w celu aktywizowania i włączania społecznego osób starszych. Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji. Zaczynamy o godz. 10.00 w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie przy ul. Kościuszki 1.

Źródło: Fundacja Przystań w Ścinawie