Aktualnośći

Doceniono walory i zaangażowanie mieszkańców Chełmka

Po raz 11. zarząd województwa wybierał najpiękniejszą wieś na Dolnym Śląsku. Do konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” zgłoszono 22 wsie z 20 gmin, w tym do kat. „Najpiękniejsza Wieś” – 8 miejscowości. Zwyciężyła Opawa z gminy Lubawka, ale organizatorzy docenili również walory Chełmka Wołowskiego i inicjatywy podejmowane przez jego mieszkańców, wieś z gminy Ścinawa zajęła 5. miejsce (tuż za podium, ponieważ przyznano dwa 3. miejsca)!

− Konkurs jest jednym z elementów wsparcia, jakie urząd marszałkowski przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w „Odnowie Wsi Dolnośląskiej”. Mam nadzieję, że tegoroczni laureaci staną się przykładem dla innych, by realizować kreatywne projekty, które pobudzą do aktywności i zintegrują mieszkańców terenów wiejskich −  mówił marszałek Cezary Przybylski.

Społeczność Chełmka Wołowskiego to lokalni patrioci, dumni ze swojej wsi, którzy czują się odpowiedzialni za jej wygląd. Podejmują wspólne inicjatywy, ale nie tylko razem pracują, bo i potrafią się doskonale bawić…

Więcej na temat konkursu można przeczytać na stronie urzędu marszałkowskiego: TUTAJ.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl, Gmina Ścinawa
Foto: Sołectwo Chełmek Wołowski