Rozpoczęcie roku szkolnego (FOTO)

2 września, po wakacyjnej przerwie, do szkół powrócili uczniowie z gminy Ścinawa. W roku szkolnym 2019/2020 działały będą: Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Tymowej oraz wcześniejszy Zespołu Placówek Oświatowych, który po wygaśnięciu gimnazjum zmienił nazwę na Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie. W obu placówkach uroczyście zainaugurowano początek nowego roku szkolnego. W apelach udział wzięli: przedstawiciele władz lokalnego samorządu, nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie, którzy rozpoczynają kolejne etapy swojej edukacji.

W trakcie wakacyjnej przerwy tymowska placówka przeszła kolejne remonty, dzięki pozyskanym przez gminę Ścinawa pieniądzom z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” – Moduł 3, zmodernizowano stołówkę szkolną. Z kolei dzięki środkom z funduszu sołeckiego i zaangażowaniu miejscowych strażaków, wymieniono ogrodzenie. W trakcie apelu dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Tymowej zapowiedziała kolejne inwestycje: – Dziękuję burmistrzowi Ścinawy i radnym za zabezpieczenie środków na remont dachu na sali gimnastycznej. Prace ruszą niebawem – zdradziła Małgorzata Hajnisz.
Szkoła otrzymała również prezent od wiceprzewodniczącej rady powiatu, Dominika Chomot-Parzyńska przekazała placówce, zakupiony z własnych środków, defibrylator. To drugie urządzenie ratujące życie, które radna podarowała mieszkańcom gminy Ścinawa. Przed tygodniem, przy okazji dożynek, Dominika Chomot-Parzyńska przekazała defibrylator burmistrzowi Krystianowi Kosztyle. Urządzenie trafiło do ścinawskiego Centrum Turystyki i Kultury.

Z kolei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, w ramach którego funkcjonują od teraz: przedszkole, oddziały „0” i szkoła podstawowa, odbyły się 2 apele. Najpierw nowy rok szkolny zainaugurowali uczniowie klas 1-3, którzy w specjalny sposób powitali pierwszoklasistów. Później spotkali się ich starsi koledzy (z klas 4-8).
– Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, nowa wiedza do przyswojenia. Dzięki szkole stajecie się coraz mądrzejsi, zdobywacie doświadczenia. Pamiętajcie, że należy pilnie się uczyć, wiedza zaprocentuje w przyszłości. Wielokrotnie Wasi nauczyciele powtarzają, że uczycie się dla siebie i to prawda – przypominał wicestarosta Władysław Siwak.

W roku szkolnym 2019/2020 w niepamięć odchodzą gimnazja, jednak w budynku przy ulicy Lipowej uczniowie z gminy Ścinawa nadal będą zdobywali wiedzę, o czym mówił burmistrz Krystian Kosztyła.
– Dwa najstarsze roczniki szkoły podstawowej, a więc klasy 7 i 8, ze względów organizacyjnych będą miały swoje lekcje w budynku, w którym mieściło się jeszcze niedawno – tłumaczył szef lokalnego samorządu. – Pragnę ponadto, u progu nowego roku szkolnego dyrekcji, nauczycielom, uczniom i rodzicom życzyć dobrych relacji, wzajemnej życzliwości, cierpliwości i dobrego zdrowia, które przy wytężonej pracy i nauce jest niezbędne- powiedział na zakończenie burmistrz.