Gala Sportu Zagłębia Miedziowego już dziś

W hotelu QUBUS w Legnicy odbędzie się już XII Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, w imprezie udział weźmie 400 gości. Spotkają się osoby ze świata sportu, liderzy samorządów Zagłębia Miedziowego, ludzie ze świata polityki i biznesu. Tradycyjnie swoich reprezentantów będzie miała gmina Ścinawa, w gronie najpopularniejszych sportowców oczywiście nie zabrakło Artura Trubickiego, w głosowaniu czytelników portalu e-legnickie.pl karateka zajął 5. pozycję. Z kolei trener Michał Lewandowski uznany został za najlepszego w 2019 roku szkoleniowca w gminie Ścinawa.

Artur Trubicki to wielokrotny mistrza świata w karate. Choć obecnie spełnia się również jako trener, to ciągle odnosi spektakularne sukcesy jako czynny sportowiec i z powodzeniem promuje swoją dyscyplinę nie tylko w Ścinawie, ale też Wińsku i Lubinie. Mimo poważnej kontuzji, którą zawodnik odniósł w zeszłym sezonie, Trubicki w pięknym stylu wrócił do sportowej rywalizacji i w listopadzie 2019 roku wygrał międzynarodowy turniej w Czechach.

Michał Lewandowski aktualnie jest trenerem piłkarski nożnej i wychowawcą ścinawskiej młodzieży, który uczy współpracy oraz zasad fair play. Jego podopieczni nie tylko rozwijają swoje sportowe talenty, ale pozytywne wartości z piłkarskiego boiska przenoszą do codziennego życia. Lewandowski to ojciec i w przeszłości trener Mariusza – wybitnego reprezentanta Polski w piłce nożnej. Szkoleniowiec otrzymał również gminne wyróżnienie – „Ścinawski Anioł Dobroczynności” w 2019 roku.
Zachęcamy do lektury wywiadu autorstwa Krzysztofa Kostki, który pasjonat historii Zagłębia Lubin przeprowadził ostatnio właśnie z Michałem Lewandowskim: https://krzysztofkostka.wordpress.com/2020/02/05/michal-lewandowski/

Foto: portal.legnica.eu