AktualnośćiSport

Ludzie sportu ze Ścinawy docenieni (FOTO, WIDEO)

W XII Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego uczestniczyło aż 400 gości, a wśród nich: zawodniczy, trenerzy, działacze, lokalni samorządowcy, politycy i przyjaciele sportu z regionu. Tradycyjnie swoich godnych reprezentantów miała gmina Ścinawa. W gronie najpopularniejszych sportowców oczywiście nie zabrakło Artura Trubickiego, w głosowaniu czytelników portalu e-legnickie.pl karateka zajął 5. pozycję. Z kolei trener Michał Lewandowski uznany został za najlepszego w 2019 roku szkoleniowca w gminie Ścinawa.

– Oczywiście gratuluję wszystkim wyróżnionym, ale szczególnie tym, którzy rozsławiają i reprezentuję gminę Ścinawa, również na arenie międzynarodowej. Artur Trubicki to zawodnik o uznanej marce w całej Europie, który notuje znaczące sukcesy i z powodzeniem promuje swoją dyscyplinę sportu oraz aktywny wypoczynek wśród mieszkańców kilku gmin Zagłębia Miedziowego. Jeśli chodzi o trenera Michała Lewandowskiego, to formalnie wyróżnienie zostało mu przyznane za rok 2019, ale zasłużył na nie całokształtem swojej pracy. Szkoleniowiec wychował wielu dobrych piłkarzy, wśród nich wybitnego reprezentanta Polski Mariusza Lewandowskiego, a swoim zawodnikom od zawsze wpaja zasady: obowiązkowości i fair play – gratulował wyróżnionym burmistrz Krystian Kosztyła, który również uczestniczył w uroczystej gali.

Szef ścinawskiego samorządu, podobnie jak kilkunastu innych włodarzy gmin Zagłębia Miedziowego został wyróżniony tytułem „Samorządowego Przyjaciela Sportu”.

Foto: Irena Lewandowska/Zygmunt Kogut

Więcej o gali i obszerne fotorelacje na stronach patronów medialnych:
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/27792-tak-sie-bawilo-sportowe-zaglebie-miedziowe-foto-cz-1
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/27794-tak-bawilo-sie-sportowe-zaglebie-miedziowe-foto-cz-2
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/27807-tak-bawilo-sie-sportowe-zaglebie-miedziowe-foto-cz-3
http://miedziowe.pl/content/view/94947//

Relacja wideo z gali, którą zamieściło Miasto Legnica: