AktualnośćiCTiK

Stadion w Ścinawie ponownie udostępniony mieszkańcom!

Po przerwie związanej z epidemią COVID-19 stadion miejski w Ścinawie zostanie jutro, tj. we wtorek 23 czerwca, otwarty dla amatorów sportu. – Z kompleksu będą mogli korzystać wszyscy chętni, naturalnie z zachowaniem wszelkich nakazów oraz obostrzeń wprowadzonych przez rząd i służby sanitarne, a także zgodnie z regulaminem samego obiektu. Stadion otwierany będzie tak jak wcześniej, w godzinach od 7:00 do 22:00 – informuje Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, które zarządza stadionem.

– Sport jest potrzebny nam wszystkim – dla zdrowia i hartu ducha. Ma dawać radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom – w takich słowach na temat otwarcia stadionów wypowiadał się premier.

Rozgrywki ligowe dopiero jesienią– udostępnianie trybun piłkarskich oraz pozostałej infrastruktury:
– Od 19 czerwca kibice mogą zająć do 25 procent miejsc na stadionach, należy jednak pamiętać, że rozgrywki w piłkarskich niższych ligach odbywać się będą dopiero jesienią. Ścinawski obiekt otwieramy przede wszystkim z myślą o mieszkańcach, by znów mogli korzystać ze znajdującej się na miejscu infrastruktury, głównie z bieżni, siłowni plenerowej oraz boisk na górnej części – podkreśla Anna Podbucka, dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.

Zarządca obiektu prosi o zachowanie ostrożności, odpowiednich odstępów oraz wszelkich zasad bezpieczeństwa, które nadal obowiązują w naszym kraju. Na miejscu przypominały będą o nich wywieszone komunikaty, dla użytkowników stadionu dostępny również będzie płyn dezynfekujący, a służby porządkowe CTiK kilka razy dziennie odkażać będą znajdujące się na stadionie urządzenia.