Zmiana organizacji ruchu w centrum na czas rewitalizacji rynku!

Starostwo Powiatowe w Lubinie zaakceptowało projekt tymczasowej zmiany organizacji ruchu w obrębie ścinawskiego rynku, co w końcu pozwala na formalne rozpoczęcie prac przy przebudowie samej nawierzchni. Wykonawca, firma WASBUD z Grodkowa, od najbliższego poniedziałku będzie rozstawiać oznakowanie, a sama zmiana w organizacji ruchu zacznie obowiązywać od dnia rozpoczęcia robót, które planowane jest w przyszłym tygodniu.

– Dopięte zostały wszelkie formalności i na początku przyszłego tygodnia będziemy ustawiali oznakowanie informujące o tymczasowej zmianie w organizacji ruchu. Sam ruch na wskazanych odcinkach zostanie zamknięty z chwilą rozpoczęcia prac, by jak najkrócej niedogodności odczuwali mieszkańcy ulic: 1 Maja i Orlej – tłumaczy Józef Czerniak, kierownik budowy z WASBUD.

Przypomnijmy, że kontrakt zawarty na rewitalizację nawierzchni rynku i przyległych ulic, opiewa na sumę 12.616.152,78 złotych brutto (odrębna umowa i inny wykonawca realizuje modernizację kamienicy po dawnej siedzibie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, o czym informowaliśmy TUTAJ. Zgodnie z podpisaną umową prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku. Jak dotąd, na przedmiotowe przedsięwzięcie, ścinawski samorząd pozyskał około 11 mln zł bezzwrotnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Poniżej schemat organizacji ruchu (po kliknięciu powiększenie), która obowiązywała będzie z chwilą rozpoczęcia robót (etap 1):

Po zrealizowaniu zakresu dotyczącego etapu 1 i przywróceniu tam dotychczas obowiązującego ruchu rozpoczną się prace zaplanowane w etapie 2 (po kliknięciu powiększenie), wówczas zacznie obowiązywać kolejny schemat tymczasowej organizacji (etap 2):