AktualnośćiGmina Ścinawa

Szlachetna Paczka poszukuje lidera i wolontariuszy w Ścinawie!

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości to jedne z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W Szlachetnej Paczce, dzięki mądrej pomocy, rokrocznie dedykowane wsparcie – w postaci paczek, ale również spotkań i nawiązywanych relacji oraz poczucia, że są dla kogoś ważni – otrzymuje tysiące rodzin i osób samotnych. Akademia Przyszłości skupia się na budowaniu pewności siebie wśród dzieci, które dotychczas nie rozwijały całego swojego potencjału. Wolontariusze-tutorzy pracują indywidualnie z podopiecznymi na cotygodniowych godzinnych spotkaniach, podczas których pomagają im przezwyciężać bariery na drodze do dorosłości i spełniania swoich marzeń. – W tym roku planujemy otworzyć nowy rejon w Ścinawie, dlatego serdecznie zapraszamy do rekrutacji zarówno na wolontariuszy, jak i lidera! Dzięki Tobie mogą zmienić się historię wielu rodzin! – zachęca Katarzyna Wasek koordynator Pionu Promocji Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie WIOSNA.

W zeszłym roku 14 562 rodziny otrzymały pomoc w ramach Szlachetnej Paczki, a 1 650 dzieci, podopiecznych Akademii Przyszłości, miało możliwość uwierzyć w siebie. To wszystko dzięki 11 104 wolontariuszom, bez których pomoc dla potrzebujących i systemowe wsparcie dzieci w wieku szkolnym, nie byłyby możliwe. Po pandemii, w kryzysie, który już nas dotyka, programy takie jak Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.

Aby zostać wolontariuszem Paczki bądź Akademii, wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat. Do wolontariatu zgłosić można się na stronie: www.szlachetnapaczka.pl/superw – po wypełnieniu krótkiego formularza na chętnych czeka rozmowa z tymi, którzy będą czuwać nad ich przygodą z wolontariatem.

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl/superw i dowiedz się więcej!

Źródło: Pion Promocji Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie WIOSNA