AktualnośćiGmina Ścinawa

Powiat zlecił jesienne porządki na ulicach w mieście (FOTO)

Starostwo Powiatowe w Lubinie zleciło uporządkowanie ulic, którymi zarządza w obrębie Ścinawy. Odpowiedzialny za bieżące utrzymanie części dróg publicznych w naszym mieście powiat zlecił prace porządkowe, które obejmują: uprzątnięcie liści i innych odpadów w całym pasie drogowym, w tym z chodników, uprzątnięcie nanosów, które osadzają się w obrębach skrajów jezdni przy krawężnikach, oczyszczenie studzienek, którymi odprowadzana jest deszczówka.

– Prace już trwają, firma rozpoczęła od uprzątnięcia liści, sukcesywnie będzie przechodziła do kolejnych działań związanych z jesiennymi porządkami. Drogi powiatowe w samej Ścinawie, za których utrzymanie odpowiedzialne jest starostwo, to ulice: Legnicka, Władysława Jagiełły, Mickiewicza na odcinku od straży pożarnej do Wołowskiej oraz sama Wołowska do skrzyżowania z drogą krajową na wysokości stadionu – tłumaczy Tomasz Rosik, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu w Starostwie Powiatowym w Lubinie.

Po pracach porządkowych lubińskie starostwo zadba również o infrastrukturę drogową, pomalowane zostaną pasy na drogach powiatowych w Ścinawie, na przejściach dla pieszych, w miejscach, w których należy dokonać poprawek.

Przypomnijmy, że przez samą Ścinawę, oprócz drogi powiatowej przebiegającej przez kilka wymienianych wyżej ulic, prowadzą również droga wojewódzka oraz krajowa, zarządzane i utrzymywane odpowiednio przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.