AktualnośćiGmina Ścinawa

Chcesz wspomóc WOŚP? Gramy też w Ścinawie!

Serdecznie zachęcamy do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem GRAMY Z GŁOWĄ DLA LARYNGOLOGII, OTOLARYNGOLOGII I DIAGNOSTYKI GŁOWY! W tym roku Ścinawa nie ma swojego odrębnego sztabu, natomiast wspiera lubińskie inicjatywy, już prowadzone są zbiórki i trwają przygotowania do wielkiego finału, który z racji pandemii COVID-19 będzie miał nieco inną oprawę! Chętnych do podzielenia się dobrem zachęcamy do kontaktu ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym „Pałacyk”, które współpracuje z lubińskim Sztabem WOŚP. W dzień finału w „Pałacyku” odbędą się też stacjonarne aukcje, na które wcześniej należy się zgłosi, a następnie przyjść na wyznaczoną godzinę, wszystko z zachowaniem wymogów sanitarnych i obowiązujących ograniczeń (szczegóły poniżej). Licytacje poprowadzi zanany z festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, konferansjer i przyjaciel naszego miasta Lech Bekulard.

Przydatne informacje dotyczące działań SSM „Pałacyk”:
1. W recepcji czeka na Was do końca stycznia puszka, do której możecie wrzucić pieniądze, za co otrzymacie orkiestrowe serduszko;
2. Jeśli nie macie możliwości dotrzeć do „Pałacyku”, możecie wpłacić środki do pałacykowej e-skarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/d5wvxr;
3. W niedzielę 31 stycznia, w dzień 29. Finału WOŚP, w „Pałacyku” przeprowadzony zostanie cykl tradycyjnych aukcji. Licytowane będą m.in. gadżety WOŚP oraz wyroby rękodzieła wykonane przez lokalnych artystów. Jeśli macie ochotę wziąć udział w jednej z licytacji skontaktujcie się drogą e-mail: palacyk@scinawa.pl. W wiadomości zwrotnej otrzymacie Państwo wszelkie niezbędne informacje: na temat godziny Waszej aukcji oraz wszystko, co niezbędne i związane z reżimem sanitarnym. W najbliższych dniach na facebookowym profilu schroniska pojawią się przedmioty, które można będzie licytować podczas finału.

Licytacje w „Pałacyku” poprowadzi charyzmatyczny Lech Bekulard, człowiek-instytucja, postać już nierozerwalnie związana z Festiwalem Ścinawski Blues nad Odrą. Popularny „Lechu” wspiera Jurka Owsiaka i całą inicjatywę od lat 90-tych, za co został uhonorowany medalami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przeszłości prowadził orkiestrowe finały m.in. w Nowej Soli, na zamku w Łagowie Lubuskim, w niemieckim Hanowerze, czy irlandzkim Dublinie, w towarzystwie znanych dziennikarzy Macieja Orłosia i Szymona Majewskiego.

Inicjatorzy z „Pałacyku” apelują: – Sprawmy, by ten dzień był wyjątkowy i wesprzyjmy szlachetną inicjatywę Jurka Owsiaka. „Będziemy na tyle silni na ile będziemy zjednoczeni” – dlatego bądźcie z nami w tym szczególnym dniu!

Będzie to wyjątkowy dzień także ze względu na sytuację pandemiczną, dlatego przede wszystkim gramy z głową i przestrzegamy wszelkich zasad bezpieczeństwa!

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie!

Chcesz pomóc nam w organizacji finału i przekazać coś od siebie na licytację? Napisz do nas na e-mail: palacyk@scinawa.pl, lub zadzwoń, tel.: 516016186. Informacje o przebiegu działań wspierających WOŚP zamieszczane są na bieżąco na facebookowym profilu SSM „Pałacyk”: TUTAJ.

UWAGA: w Ścinawie i na terenie gminy zbiórkę na rzecz WOŚP prowadzą także inne podmioty współpracujące z lubińskim sztabem, zachęcamy do wspierania:
• Centrum Ogrodniczo-Rolnicze „Garden”, Plac Zjednoczenia 9 w Ścinawie;
• Warzywniak „u Mai”, ulica Jagiełły 26 w Ścinawie;
• Piekarnia „Wiśniewski”, ulica Szeroka 16 w Ścinawie;
• Kiosk Wielobranżowy „Maciek”, ulica Kościuszki 9 w Ścinawie;
• Zakład Fotograficzny „MINI-FOTO-LAB”, ulica Mickiewicza 31 w Ścinawie;
• Sklep Spożywczo-Przemysłowy, ulica Batorego 16 w Ścinawie;
• Sklep „Kapsel”, ulica Lipowa 7 w Ścinawie;
• Sklep „Kubuś”, ulica Mickiewicza 11 w Ścinawie;
• Sklep ABC „Perełka”, Tymowa 115;
• Sklep „Pil-Bud”, Tymowa 130;
• Usługi budowlane, Tymowa 17b.

W zbiórkę zaangażowały się również gminne placówki oświatowe, szkoły w Ścinawie i Tymowej.

Pamiętajmy – tak szczytna akcja łączy, a nie dzieli!