AktualnośćiSport

Głosujemy na najpopularniejszych w sporcie w 2020 roku!

Przypominamy, że trwa plebiscyt na najpopularniejszych: zawodnika i trenera roku 2020 w Zagłębiu Miedziowym. Na łamach portalu e-legnickie.pl czytelnicy wskażą także najpopularniejszych: zawodnika, trenera piłkarskich niższych lig oraz działacza, bo amatorska piłka nożna w naszym regionie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Tradycyjnie swoich wyróżnionych reprezentantów w plebiscycie ma również gmina Ścinawa, tym bardziej zachęcamy do głosowania: https://e-legnickie.pl/plebiscyt.

W gronie wyróżnionych sportowców znalazł się oczywiście Artur Trubicki – wielokrotny mistrza świata w karate. Choć obecnie spełnia się również jako trener, to ciągle odnosi spektakularne sukcesy jako czynny sportowiec i z powodzeniem promuje swoją dyscyplinę nie tylko w Ścinawie, ale też Wińsku i Lubinie.

Organizatorzy docenili też sportową klasę Patryka Długosza, zawodnika czwartoligowej Odry-Total Ścinawa. Długosz zdobywa ważne gole i notuje asysty, to bez wątpienia jeden z liderów zespołu prowadzonego przez Tomasza Wołocha.

Na nominację zasłużył zawodnik A-klasowych Czarnych Dziewin – Szymon Trawka. Najskuteczniejszy strzelec w swojej grupie jesienią zdobył 24 gole.

W gronie trenerów z niższych lig piłkarskich nie mogło zabraknąć wieloletniego szkoleniowca Odry-Total Ścinawa: Tomasza Wołocha, który sukcesywnie rozwija drużynę.

W gronie działaczy organizatorzy plebiscytu docenili charyzmatycznego prezesa Odry-Total Ścinawa Jacka Wołocha, który dba o organizację meczów oraz logistykę związaną z udziałem w rozgrywkach.

Doceniony został także prezes, a w przeszłości zawodnik i jeden z założycieli Sparty Parszowice – Wojciech Trawka.