Montują konstrukcję mostu tymczasowego (FOTO)

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia, wykonawca modernizacji mostu nad Odrą w Ścinawie, kontynuuje prace związane z budową przeprawy tymczasowej. Aktualnie montowane są kolejne przęsła konstrukcji, z wykorzystaniem dźwigów robotnicy umieszczają je na wcześniej przygotowane podpory. Nad częścią portowo-nurtową takie elementy były montowane z wykorzystaniem metody nasuwania podłużnego, wymyślonej przez Fritza Leonhardta. Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z planem, do końca maja przeprawa zastępcza zostanie uruchomiona i wykonawca będzie realizował kolejne naprawy na sąsiednim- stałym i zabytkowym obiekcie w ciągu drogi krajowej nr 36.

Mierzący ponad 400 metrów most zastępczy spocznie na 11 podporach. Sam dojazd na przeprawę powinien być łatwy i intuicyjny, ma odbywać się po dobrze przygotowanych, wyasfaltowanych najazdach, od strony gminy Wińsko w części już wykonanych. Ruch na tymczasowej konstrukcji odbywał się będzie wahadłowo, dokładnie na takich samych zasadach, jak obecnie po zabytkowym obiekcie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Odział we Wrocławiu, na zlecenie której realizowany jest remont, informuje, że planowany termin zakończenia wszystkich prac to przełom II i III kwartału przyszłego roku. Wartość całości zadania to na dziś kwota ponad 30 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *