AktualnośćiCTiK

Niebawem otwarcie filii biblioteki w Zaborowie

Mimo pandemii COVID-19 i opóźnień w dostawie wyposażenia, dobiegają końca prace związane z uruchomieniem filii biblioteki w Zaborowie. Wcześniej jednostka funkcjonowała już we wsi, jednak po dokonanej przebudowie obiektu, a teraz z nowym wyposażeniem biblioteka zachęcała będzie do regularnych odwiedzin. Obecnie trwa inwentaryzacja księgozbioru, skatalogowane pozycje trafiają już na regały. Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwoli, to w maju placówka zostanie otwarta – zgodnie ze wcześniejszymi deklaracjami burmistrza Ścinawy, złożonymi podczas oficjalnego otwarcia zmodernizowanej świetlicy.

– Pandemia koronowirusa sprawiła, że zamówione jeszcze w październiku meble zostały nam dostarczone w ubiegłym tygodniu. Wszyscy pracownicy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, które zarządza biblioteką, zaangażowali się w urządzenie pomieszczenia, dzięki czemu już prowadzona jest inwentaryzacja księgozbioru. Planujemy do końca miesiąca przygotować filię biblioteki w Zaborowie do otwarcia – mówi Anna Podbucka dyrektor CTiK w Ścinawie.

O dokładnym terminie otwarcia filii ścinawskiej biblioteki w Zaborowie poinformujemy w odrębnym newsie.

Budynek świetlicy wiejskiej w Zaborowie, w którym funkcjonowała będzie filia ścinawskiej biblioteki (przed i po remoncie):

Prace przygotowawcze, które prowadzą pracownicy CTiK: