AktualnośćiGmina Ścinawa

Układają dachówki, będą wylewać posadzki (FOTO)

Firma Budokomplex Leon Raba z Lubina, odpowiedzialna za przebudowę kamienicy w ścinawskim rynku – istotnego elementu kompleksowego zadania pn.: „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu”, kontynuuje prace związane z modernizacją obiektu. Wykonawca skupia się obecnie na pokryciu dachu oraz kontynuuje prace tynkarskie wewnątrz i na zewnątrz budynku.

– Układane są już dachówki, montowane okna dachowe, zainstalowaliśmy również opierzenia poddasza. Pracownicy układają wełnę, prowadzą roboty tynkarskie oraz przygotowują podłoże do wylania posadzek na parterze i pierwszym piętrze. W budynku poprzykręcaliśmy już profile do podwieszanych sufitów, wcześniej zainstalowaliśmy sieci: elektryczną i wodno-kanalizacyjną – relacjonuje Leon Raba z firmy Budokomplex.

Na najbliższy piątek zaplanowano prace związane z zapowiadanym wylewaniem posadzek.

Na całe zadanie pn.: „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu”, ścinawski samorząd pozyskał dotychczas aż 11,4 mln zł bezzwrotnego wsparcia, głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Samą modernizację kamienicy, w której przed laty mieściła się siedziba Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, wyceniono na ponad 4,8 mln zł. Budynek, po przebudowie, służył będzie głównie lokalnym organizacjom pozarządowym, przewiduje się również zlokalizowanie w nim punktu informacji turystycznej, promocji i produktu lokalnego.

Wizualizacja – budynek po modernizacji: