AktualnośćiGmina Ścinawa

Startuje gminny konkurs na rewitalizację budynków!

Ścinawski samorząd ogłasza 3. edycję konkursu dotyczącego rewitalizacji budynków mieszkalnych, mieszkalno-usługowych oraz usługowych, w którym prywatni właściciele oraz wspólnoty mieszkaniowe będą mogły ubiegać się o środki finansowe na remonty i modernizacje. Dotychczas dzięki gminnej pomocy udało się wyremontować kilkanaście obiektów, znaczna cześć to budynki wielorodzinne. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą do 18 czerwca br.

Inwestycje wspierane funduszami zapisanymi w budżecie gminy poprawiają estetykę przestrzeni miasta i wsi, a dotyczą głównie remontów i modernizacji elewacji oraz dachów. Na dzisiaj łączna wartość konkursowych grantów w ramach 3. edycji może wynieść 85.000,00 zł brutto. Gmina nie wyklucza zwiększenia środków dedykowanych rewitalizacji prywatnych obiektów.

– Wcześniejsze edycje gminnego konkursu spotkały się z dużym zainteresowaniem, a udane realizacje kolejnych inwestycji przełożyły się na poprawę wizualnej przestrzeni Ścinawy i miejscowości wiejskich, ale również poprawę komfortu życia samych mieszkańców. Zapraszam do udziału, procedura konkursowa nie jest skomplikowana, a dzięki wsparciu można poszerzyć zakres planowanych inwestycji, zabezpieczyć na lata budynki, czy zmniejszyć ich zapotrzebowanie na energię cieplną – zachęca burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Ogłoszenie, regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy pod adresem: http://bip.scinawa.pl/aktualnosci/ogloszenie-w-sprawie-przeprowadzenia-otwartego-konkursu-na-remont-i-modernizacje-budynkow-mieszkalnych-mieszkalno-uslugowych-i-uslugowych-ktore-wplyna-na-poprawe-wizualna-przestrzeni-publicznej-gminy-scinawa.html?fbclid=IwAR0iRjOPUQlV2GD88hApzGLEE8MjbO5vkDr3ikdNUoCpoAp5BTB2EVBLO34.