Wiercili także w Parszowicach, od przyszłego tygodnia będą uzbrajać

Firma Nel-Pur Krystian Grablewski kontynuuje rozpoczęte w poniedziałek odwierty studni głębinowych, które będą obsługiwały boiska w Dziewinie i Parszowicach. – Do końca tego tygodnia wykonawca zrealizuje pierwszy etap prac, następnie zacznie uzbrajać studnie w potrzebną infrastrukturę – informuje Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim magistracie.

Projekt wyposażenia boisk w Dziewinie i Parszowicach w autonomiczne ujęcia wody (poza siecią wodociągową) był wcześniej uzgadniany z przedstawicielami gminnych klubów piłkarskich, którzy uznali go za priorytetowe działanie. Efektom prowadzonych prac przyglądali się ostatnio: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz prezes Stowarzyszenia LKS „Sparta” Parszowice Wojciech Trawka.
Warto podkreślić, że po zakończeniu prac w Dziewinie i Parszowicach wszystkie obiekty w gminie Ścinawa, na których swoje mecze ligowe rozgrywają piłkarskie drużyny, posiadać będą niezależne od sieci wodociągowej ujęcia.

O zasadności podjętych działań informowaliśmy również w artykule pt. Wiercą studnie przy boiskach w Dziewinie i Parszowicach.