AktualnośćiEdukacja

Biblioteka w Zaborowie już działa

Dziś otwarta została filia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie, zapraszamy do odwiedzin w oddziale, który mieści się w Świetlicy Wiejskiej w Zaborowie. W najbliższych miesiącach placówka czynna będzie w piątki (od godziny 10:00 do 18:00), w przyszłości planowane są także zajęcia dla najmłodszych.

– Około południa pojawili się pierwsi czytelnicy, uważam, że zainteresowanie biblioteką będzie rosło, postaramy się ją zareklamować wśród lokalnej społeczności. Latem będą prowadzone zajęcia dla dzieci i będziemy je przekonywać do czytania książek – mówi Anna Brechuń z CTiK, która zajmuje się obsługą filii biblioteki w Zaborowie.
Wcześniej organizatorzy pracy w bibliotece zapowiadali otwarcie placówki:

Dzięki wsparciu Fundacji PZU w ramach projektu „Reaktywacja Filii Bibliotecznej w Zaborowie” udało się w znacznej części uzupełnić potrzebną infrastrukturę. Wsparcie w reaktywacji działalności było niezbędne i bardzo wpływa na charakter rozwojowy i edukacyjny społeczności lokalnej. Projekt pomógł na nowo aktywować czytelnictwo i czytelników, nie tylko tych małych, ale tez ich rodzin. Odpowiednie doposażenie takiej placówki bibliotecznej było niezbędne do ponownej działalności przestrzeni w budynku Świetlicy Wiejskiej.