AktualnośćiGmina Ścinawa

W czwartek przepięcie ruchu na most tymczasowy (FOTO)

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia, wykonawca generalnego remontu mostu nad Odrą w Ścinawie, w czwartek 20 maja o godzinie 14:00 przeniesie ruch drogowy na obiekt zastępczy – jak poinformował Janusz Buhl, kierownik budowy. Po przeprowadzeniu szeregu testów, przygotowaniu infrastruktury dojazdowej oraz wymaganego oznakowania, a także złożeniu przez inżynierów potrzebnej dokumentacji, tymczasowa konstrukcja została dopuszczona do użytkowania. Nałożone ograniczenie na zastępczą przeprawę to 20 ton, ruch sterowany światłami odbywał się będzie wahadłowo.

Przeniesienie ruchu na most tymczasowy pozwoli budowlańcom rozpocząć główny etap prac na obiekcie zabytkowym, znajdującym się w ciągu drogi krajowej nr 36. Wymieniona zostanie cała płyta pomostowa i nawierzchnia. W ostatnich miesiącach robotnicy zabezpieczali dolną część mostu, piaskowali skorodowane elementy i nanosili na nie specjalną powłokę. Prowadzone wcześniej działania nie wymagały zamknięcia ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Odział we Wrocławiu, na zlecenie której realizowany jest remont mostu nad Odrą, informuje, że planowany termin zakończenia wszystkich prac to przełom II i III kwartału przyszłego roku. Wartość całości zadania to na dziś kwota ponad 30 mln złotych.