AktualnośćiWydarzenia Kulturalne

African Music School także w Ścinawie – zapraszamy na koncert!

Najzdolniejsi uczniowie pierwszej muzycznej szkoły w Republice Środkowej Afryki przyjechali do Polski. Wyjazd i koncertowe tourne to nagroda, za zaangażowanie wkładane w naukę gry na instrumentach oraz forma promocji kraju, z którego pochodzą młodzi artyści. Jutro, tj. w środę 30 czerwca muzycy wraz z misjonarzem Benedyktem Pączką oraz opiekunem Krzysztofem Gumiennym, którego dziadkowie mieszkają w Ścinawie, odwiedzą nasze nadodrzańskie miasteczko i dadzą pokaz swoich umiejętności w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Wszystko podczas mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 18:00 oraz po nabożeństwie. Serdecznie zapraszamy!

Goście z Afryki, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Lokalne Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, w ramach chwili relaksu popłyną w krótki rejs pod Odrze szkutą „Łęgowa Dama”. Nabożeństwo, podczas którego zbierana będzie taca na wsparcie budowy szkoły odprawią ks. proboszcz Andrzej Pławiak oraz Benedykt Pączka, który pracuje w Republice Środkowej Afryki. Misjonarz zdradzi jak w kraju, w którym świadczy posługę funkcjonuje muzyczna placówka i kto do niej uczęszcza. Po mszy trzech muzyków da krótki koncert w świątyni.

Dzięki wsparciu darczyńców do Polski przyleciało 3 młodych muzyków z Afryki. Grupa bardzo aktywnie spędza ten czas, w ramach tourne zaplanowane ma aż 29 koncertów, podczas których organizowane są kwesty na budowę szkoły w ich rodzinnym kraju. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!