AktualnośćiGmina Ścinawa

Podpisano porozumienie i umowę, jutro rusza bezpłatna linia 512!

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie regularnych przewozów pasażerskich na trasie Ścinawa-Lubin-Ścinawa przez Siedlce. Wcześniej stosowne uchwały w sprawie komunikacji międzygminnej podjęli radni obydwu samorządów. Chwilę później, Gmina Ścinawa, jako organizator linii 512, zawarła umowę z nowym operatorem, czyli Dolnośląskimi Liniami Autobusowymi (DLA), które od jutra, w związku z zawieszeniem przez Powiat Lubiński kursów autobusów 112, obsługiwać będą nadal bezpłatne dla pasażerów połączenia, na wyżej wymienionej trasie. W imieniu wrocławskiej spółki DLA kontrakt podpisał dyrektor ds. operacyjnych Grzegorz Bajorek. Prezentacja autobusu oraz zawarcie umów odbyły się na pierwszym przystanku w Ścinawie w pobliżu Odry i parkingu-statku.

Autobusy linii 512 pojadą dokładnie tą samą trasą, z wykorzystaniem tych samych przystanków i według dotychczasowego rozkładu jazdy, w ramach których funkcjonowała linia 112, zawieszona od jutra, tj. środy 21 lipca, przez dotychczasowego organizatora przewozów. Korzystający pasażerowie od początku odczuwali będą korzyści wynikające ze zmiany, ponieważ wszystkie kursy obsługiwały będą duże, wyposażone we wszelkie udogodnienia autobusy marki Mercedes – ostatnio do przejazdu z Lubina do Ścinawy o 18:39 z Pętli KGHM podstawiany był nieduży bus. To nie koniec dobrych informacji, nowy przewoźnik czeka obecnie na akceptację skorygowanego rozkładu jazdy, w którym dojdzie do jednej istotnej zmiany, a mianowicie pojawi się dodatkowy, wieczorny kurs.

Dziś wszelkie działania mające na celu zmianę zarówno organizatora, jak i operatora komunikacji autobusowej na trasie Ścinawa-Lubin-Ścinawa zostały sformalizowane. W symboliczny sposób, bo na pokładzie nowego autobusu linii 512.

O samych pojazdach, rozwiązaniach poprawiających bezpieczeństwo i komfort podróżujących, a także o zastosowanych nowinkach technicznych opowiedział Alexander Skrzypczak – przedstawiciel spółki EvoBus zajmującej się sprzedażą autobusów marki Mercedes, obecny podczas dzisiejszego spotkania w Ścinawie. Autobusy, które wyjadą jutro na trasę, oprócz tego, że są niskopodłogowe, klimatyzowane posiadają m.in. system zliczania pasażerów oraz bezpłatną sieć WiFi do dyspozycji podróżujących.