AktualnośćiGmina Ścinawa

Świętowali policjanci

Wczoraj w Centrum Kultury Muza w Lubinie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Tradycyjnie podczas akademii policjanci oraz pracownicy cywilni otrzymali awanse, nagrody i wyróżnienia. W uroczystościach udział wzięli również burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Marek Szopa, którzy na ręce komendant powiatowej Joanny Cichli złożyli podziękowania wszystkim funkcjonariuszom za służbę i przekazali okolicznościowe życzenia.

W gronie zaproszonych gości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych oraz rodzin policjantów. Imprezę swoją obecnością uświetnił zastępca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu inspektor Mariusz Bużdygan.
Oprócz awansów nagrody za wzorową służbę odebrało wielu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Pracownikom komisariatu policji w Ścinawie za pracę podziękował burmistrz Krystian Kosztyła, a wyróżnienia otrzymali: aspirant Ewa Drzewińska i sierżant Krzysztof Gumienny.

– Dziękuję policjantkom i policjantom z powiatu lubińskiego za zaangażowanie oraz pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności. Jestem dumny, ponieważ w gronie wyróżnionych awansami i odznaczeniami są moi znajomi, również tacy, z którymi dzieliłem szkolne ławy, są także mieszkańcy naszej gminy oraz policjanci pracujący w ścinawskim komisariacie, gratuluję Wam wszystkim. Pełnicie niełatwą misję, za którą należy się uznanie i szacunek. Przy okazji obchodów Święta Policji składam również życzenia dobrego zdrowia, coraz lepszych warunków pracy, obyście zawsze bez uszczerbku wracali po służbie do swoich rodzin i domów – puentował szef ścinawskiego samorządu.
Burmistrz, w imieniu lokalnego samorządu, odebrał także podziękowania za współpracę, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubińskiego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości: lubin.pl, UG Lubin, zmiedzi.pl