AktualnośćiGmina Ścinawa

Ścinawski ratusz zostanie podświetlony

Zadanie pn.: „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu” przewiduje również nowoczesną iluminację Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa. Za przygotowanie instalacji oświetlającej ratusz, zgodnie z zawartym w ubiegłym roku kontraktem, odpowiedzialny jest wykonawca inwestycji – firma WASBUD Robert Wąs z Grodkowa.

Niedawno, w artykule zatytułowanym „W centrum Ścinawy rewitalizują również oświetlenie (FOTO)” wspominaliśmy o korzyściach, jakie niesie ze sobą przebudowa ulicznego oświetlenia w obrębie prowadzonej inwestycji. Warto uzupełnić te informacje o dotyczące iluminacji samego magistratu. Specjalnie oświetlony zostanie bowiem ścinawski ratusz oraz średniowieczna wieża, a zastosowany w oprawach i lampach system RGB pozwoli zmieniać kolorystykę i barwę zależnie od okazji i okoliczności.

Przypomnijmy, że zawarty przez gminę pod koniec maja ubiegłego roku kontrakt z firmą WASBUD Robert Wąs z Grodkowa opiewa na kwotę ponad 12,6 mln złotych brutto. Ścinawski samorząd na zadanie pn. „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu” pozyskał aż 11,4 mln złotych bezzwrotnego wsparcia. Środki pochodzą głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W zadanie wpisuje się również, realizowana równolegle, modernizacja kamienicy po dawnej siedzibie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Ścinawie.