AktualnośćiGmina Ścinawa

Ścinawa na turnieju piłkarskim w Lubinie

Wczoraj na boiskach Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin odbył się V Turniej o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź pod honorowym patronatem Krzysztof Kubów Sekretarz Stanu KPRM. Gmina Ścinawa miała tam swoich reprezentantów, do turnieju głównego nasz samorząd wystawił drużynę, a w rozgrywkach VIP, w zespole „Polityków i samorządowców” zagrał burmistrz Krystian Kosztyła.

Sobotnie zawody rozpoczęły się chwilę po godzinie 10:00. W turnieju podstawowym wzięło udział łącznie aż zespołów, które podzielono na 4 grupy. Reprezentująca naszą gminę drużyna, składająca się przede wszystkim z oldbojów Odry Ścinawa, w fazie grupowej zmierzyła się z przedstawicielami ZG Polkowice-Sieroszowice, Energetyki KGHM, a także zespołami z gminy Chocianów oraz Miłkowice. Ostatecznie ścinawski team zajął 3. miejsce w grupie i niewiele zabrakło, żeby dostał się do ćwierćfinałów. Warto podkreślić, że w meczach, które rozegrał pokonał reprezentantów gminy Chocianów 3 do 0 i zremisował 2 do 2 z drużyną ZG Polkowice-Sieroszowice.

V Turniej o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź wygrał zespół Huty Miedzi Głogów,  który w finale zwyciężył z ZG Rudna 1 do 0. Ostanie miejsce na podium przypadło ZG Lubin.

Podczas całych zawodów odbył się również turniej VIP, w którym rywalizowały 3 drużyny „Politycy i samorządowcy”, „Służby mundurowe i księża” oraz reprezentacja „Związku Pracodawców Polska Miedź” . W tej pierwszej, w ataku razem z ministrem Krzysztofem Kubowem, zagrał burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. W jej składzie znaleźli się także: Paweł Hreniak – Poseł na Sejm RP, starosta powiatu legnickiego Adam Babuśka, wójt Radwanic Paweł Piwko, czy Malczyc Andrzej Niemiec. Niestety pod koniec pierwszego pojedynku z zespołem „Związku Pracodawców Polska Miedź” szef ścinawskiego samorządu doznał kontuzji i musiał pożegnać się z udziałem w dalszej rywalizacji. Turniej drużyn VIP wygrała drużyna „Służby mundurowych i księży”, w której grali m.in. policjanci i strażacy, a także kapelan piłkarskiego Zagłębia Lubin. „Politycy i samorządowcy” ostatecznie zajęli 3. miejsce.

Wszyscy zgodnie zapowiedzieli swój udział w kolejnej edycji tych sportowych zmagań.

Zdjęcia: www.e-legnickie.pl
red.