AktualnośćiGmina Ścinawa

Odtworzono powiatówkę w Wielowsi (FOTO)

Zakład Robót Instalacyjnych INSTALBUD J. Pankiewicz L. Lewicki z Legnicy, który na zlecenie ścinawskiego samorządu wykonuje m.in. sieci kanalizacyjne w Wielowsi, po pracach ziemnych odtworzył już drogę powiatową, przebiegającą przez miejscowość. Przy okazji odnowiono również oznakowanie poziome. Obecnie firma prowadzi prace budowlane w innych obszarach wsi. Zgodnie z zawartym w listopadzie ubiegłego roku kontraktem roboty powinny zostać ukończone w terminie do dnia 31.12.2021r. (ukończenie robót budowlanych oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie). Kwota umowy brutto wynosi: 5.719.911,07 zł.

Warto podkreślić, że niedługo pozostałe drogi w Wielowsi, w których prowadzona była sieć sanitarna, również doczekają się odtworzenia.

Przypomnijmy, że ścinawski samorząd pozyskał na kanalizację 60 mln zł wsparcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Fundusze pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.

Obecnie, oprócz modernizacji oczyszczalni ścieków, a także przebudowy w ścisłym centrum Ścinawy kanalizacji z ogólnospławnej na sanitarną i deszczową, nowe sieci powstają aż w 10 wsiach, a w 6 z nich prowadzone są zaawansowane roboty drogowe związane z odtwarzaniem nawierzchni.