AktualnośćiGmina Ścinawa

Prochowice solidarne z potrzebującymi

Na wniosek burmistrz Alicji Sielickiej radni gminy Prochowice podjęli dzisiaj uchwałę o przekazaniu ścinawskiemu samorządowi 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu w Ścinawie i związanej z tym zdarzeniem katastrofy budowlanej. – Uważam, że w takiej sytuacji powinniśmy być solidarni z naszymi sąsiadami i jestem przekonana, że gdyby taka tragedia wydarzyła się u nas, też moglibyśmy liczyć na wsparcie innych samorządów – argumentowała burmistrz Prochowic.

Gmina Prochowice za pośrednictwem strony internetowej zaapelowała również do swoich mieszkańców o pomoc poszkodowanym w wybuchu gazu w Ścinawie, zarówno tę rzeczową, jak i finansową.

– Bardzo dziękuję za zrozumienie i okazaną przez Prochowice pomoc. Porzekadło głosi, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Dziś, tydzień po tragedii, kiedy wiemy o śmierci dwóch mieszkańców, trudno nam się ciągle z tego otrząsnąć. Nadal modlimy się o powrót do zdrowia dwóch kobiet, ale też działamy. Wsparci przez ludzi dobrej woli, możemy jednak więcej – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Foto: wikipedia.org