Test hybrydowego przegubowca na Mikołajki (FOTO)

Dolnośląskie Linie Autobusowe, operator bezpłatnych połączeń pomiędzy Ścinawą a Lubinem, testują hybrydowy i przegubowy autobus marki Mercedes-Benz. Model Citaro G powstał w trosce o środowisko, dzięki zintegrowanemu silnikowi tarczowemu odzyskuje energię pochodzącą z hamowania, a następnie przetwarza ją w prąd, który magazynuje. Nowy mercedes, nie tylko jest przyjaźniejszy naturalnemu środowisku, ale bardzo pojemny i gwarantujący komfort podróżującym pasażerom, o czym przekonali się dziś wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan i burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła – specjalni pasażerowie, zaproszeni na prezentację pojazdu.

Hybrydowy, przegubowy autobus testowany jest w Mikołajki na trasie Ścinawa-Lubin-Ścinawa w ramach linii 512..

– Dolnośląskie Linie Autobusowe to rzetelny partner, który stale się rozwija i dba przy tym o środowisko naturalne. Sam testowany autobus sprawia bardzo pozytywne wrażenie, jest wygodny, nowoczesny, pojemny i ekologiczny. Ze względów finansowych, bardzo korzystną ofertę w stosunku do konkurencyjnych propozycji i utrzymanie ceny za jeden wozokilometr, chcemy kontynuować współpracę z DLA w 2022 roku, dlatego operator stara się o przedłużenie licencji w lubińskim starostwie na obsługiwanie trasy Ścinawa-Lubin-Ścinawa – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Jak informuje producent, podstawowa zasada działania nowego modelu autobusu Mercedes-Benz Citaro G jest bardzo prosta. Solidnie skonstruowany elektryczny silnik tarczowy zintegrowany jest z silnikiem spalinowym i automatyczną skrzynią biegów. W trakcie wyhamowywania autobusu pełni on funkcję generatora, przetwarzając energię pochodzącą z hamowania silnikiem w prąd. Autobus jest wyposażony m.in. w wydajną klimatyzację, wzmocnione nadwozie, trwałe reflektory LED, które pozwalają uzyskać wyjątkowo dobre oświetlenie jezdni dzięki precyzyjnej regulacji stożka światła. Co ważne: testowany autobus przegubowy jest pojemny i może pomieścić nominalnie 147 pasażerów.