AktualnośćiSport

Ścinawianie pobiegli „Tropem wilczym”

Wczoraj ścinawskie Centrum Turystyki i Kultury po raz pierwszy zorganizowało „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Na starcie stanęło około 70 biegaczy, którzy trasę na dystansie 1963 metrów pokonali w pamiątkowych koszulkach, manifestując swój patriotyzm i oddając cześć bohaterom-żołnierzom podziemia walczącym o wolność Polski, przeciwstawiającym się sowieckiej agresji oraz reżimowi komunistycznemu już po zakończeniu II wojny światowej.

W imprezie biegowej udział wzięli między innymi burmistrz Krystian Kosztyła oraz radny Jerzy Sztaba. W ramach wydarzenia zorganizowano również specjalny pochód pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, uczestniczyli w nim mieszkańcy, wśród nich radne Monika Żogalska i Renata Kudzia oraz uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie przed wojną właśnie w naszej miejscowości.
Wcześniej odbył się też specjalny bieg pamięci dla dzieci, wystartowało 20 młodych biegaczy. Wszelkie wydarzenia miały charakter rekreacyjny, nie chodziło w nich o sportową rywalizację.

Specjalny materiał z wczorajszego biegu i wydarzeń towarzyszących przygotował „Pałacyk”:

Foto: Iwona Mierzwiak, CTiK