AktualnośćiSport

Dawid Grzybalski walczy o miejsce w kadrze Polski!

Rok 2022 rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodników ze ścinawskiego klubu karate. Reprezentujący barwy Karate Goju Ryu Shuseikan Poland Dawid Grzybalski zajął 3. miejsce w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju WKF XXI Central Europe Open w Bydgoszczy. Znakomity wynik zawodnika ze Ścinawy potwierdza, że karatecy z naszego klubu karate Goju Ryu już teraz prezentują bardzo wysoki poziom, który pozwala im walczyć o włączenie do kadry Polski.

W dniach 5-6 marca w hali sportowej Artego Arena odbył się międzynarodowy turniej karate WKF XXI Central Europe Open, do walki stanęło 915 zawodników reprezentujących 88 klubów z 13 krajów! Na uwagę zasługuje bardzo wysoki poziom zawodów. Warto podkreślić, że impreza w Bydgoszczy była turniejem rankingowym do reprezentacji Polski WKF, stąd start najlepszych karateków we wszystkich kategoriach, a zmagania można było śledzić w bezpośredniej relacji internetowej. Karate Goju Ryu reprezentował zawodnik ścinawskiego klubu Dawid Grzybalski, który stara się o awans do reprezentacji Polski. Utalentowany sportowiec zdobył 3. miejsce w konkurencji kumite indywidualnym juniorów +76 kg. – Brawo, brawo, brawo! Odniesiony sukces pokazuje, że Dawid idzie dobrą drogą i wykonana praca daje efekty. Brązowy medal przybliżył go do reprezentacji Polski WKF. Dziękujemy rodzicom Dawida, Państwu Marii i Dariuszowi Grzybalskim, za wsparcie i gorące kibicowanie – na łamach swojej strony internetowej: https://karategojuryu.pl/ relacjonują członkowie zarządu ścinawskiego klubu.

Następne zawody rankingowe odbędą się w Pleszewie 22-23 kwietnia 2022 r.
Przypominamy, że Dawid w 2021 roku w swojej kategorii wiekowej został wicemistrzem Polski, zdobywając srebrny medal. Serdeczne gratulacje!

Materiały: Zarząd Goju Ryu Shuseikan Poland