AktualnośćiGmina Ścinawa

Powiat zaczął łatanie dziur w drogach (FOTO)

Po wezwaniach jeszcze z lutego br. powiat lubiński przystąpił do prac związanych z naprawą zagrażających bezpieczeństwu ubytków na zarządzanych przez siebie drogach. Prace prowadzone są z wykorzystaniem mieszanki emulsji asfaltowej i kruszywa, za pomocą remontera drogowego patcher. Dzisiaj rozpoczęto łatanie dziur na terenie naszej gminy, na pierwszy rzut poszła m.in. droga powiatowa relacji Ścinawa-Sitno-Parszowice.

W odpowiedzi na prośby Gminy Ścinawa o podjęcie działań naprawczych, na początku marca starostwo poinformowało, że prace wpływające na bezpieczeństwo i komfort podróżowania zleci natychmiast po zakończeniu sezonu zimowego. Dziś robotnicy łatali pierwsze dziury na drodze nr 1237D pomiędzy Ścinawą, Sitnem i Parszowicami, a także w samej Ścinawie, gdzie przypomnijmy, np. ulica Wołowska jest drogą utrzymywaną przez powiat. Mamy nadzieję, że niebawem poprawiona zostanie również nawierzchnia drogi 1208D pomiędzy Ścinawą a Tymową oraz innych powiatówek przebiegających przez teren naszej gminy.