Już montują latarnie w Dziesławiu! (FOTO)

Konsorcjum firm, którego liderem jest ORANGE Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, natomiast partnerzy to: ELEKTROS Energetyka Sp. z o.o. z siedzibą w Bolesławcu oraz VOLT-TIM Dariusz Rudnicki z siedzibą w miejscowości Księginice kontynuuje roboty budowlane związane z modernizacją oświetlenia ulicznego we wsiach na terenie gminy. Najbardziej zaawansowane prace wykonawca prowadzi w Dziesławiu, gdzie stawiane są słupy oświetleniowe, montowane na wcześniej osadzonych betonowych fundamentach. Przed oddaniem do użytku, latarnie będą jeszcze odpowiednio kalibrowane i poziomowane. Dziś na miejscu inwestycji, by wymienić uwagi, spotkali się burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz radna Anna Kasiorek.

Warto przypomnieć, że instalowane lampy LED wyposażone są w inteligentne moduły w standardzie Zhaga, umożliwiające m.in. zdalne sterowanie natężeniem światła i szybkie lokalizowanie ewentualnych awarii.

Gmina Ścinawa, na modernizację i rozbudowę oświetlenia ulicznego w mieście oraz na wsiach, a także dostosowanie go do obowiązujących norm, pozyskała znaczne środki zewnętrzne. Wniosek o wsparcie złożony został w porozumieniu z Polanicą Zdrój (lider partnerstwa), Chocianowem oraz Lubinem. Dotacja na realizację przedmiotowej inwestycji, po niedanym zwiększeniu kwoty, to blisko 9 mln zł! Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.