AktualnośćiSport

Kolarze wystartowali Dni Ścinawy (FOTO)

W minioną sobotę zorganizowano w Ścinawie pierwsze w historii zawody w ramach Ligi Szkółek Kolarskich MTB oraz w kategorii BMX. Imprezę, która stanowiła wstęp do dni miasta, otworzył burmistrz Krystian Kosztyła. Wyścigi były zacięte i szybkie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przy fanfarach na scenie, podczas gali nagród. Otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zawody MTB, w których rywalizowali młodzi sportowcy z roczników 2008-2012, a także w kategorii BMX, zorganizował Klub Kolarski Sprint Ścinawa, dzięki wsparciu i dofinansowaniu gminy, pomocy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz strażaków ze ścinawskiej OSP, jak również rodziców młodych kolarzy.

W zawodach, jako gospodarze, rywalizowali oczywiście zawodnicy z miejscowego klubu Sprint, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Liga Szkółek Kolarskich MTB Ścinawa 2022 wyniki naszych zawodników:

BMX (2012 i młodsi):
Wojciech Dziemieńczuk – 4. miejsce;
Fabian Borkowski – 8. miejsce.

Żacy:
Antoni Kupczyński – 6. miejsce;
Adrian Pietrzyk – 12. miejsce;
Paweł Kawecki – 13. Miejsce;
Jakub Żuk – 17. miejsce.

Pełne wyniki dostępne pod adresem: https://fundacjasprint.pl/wp-content/uploads/2022/06/Liga-Szkolek-Kolarskich-MTB_II_edycja_Scinawa_2022.pdf.
Do zawodów organizowanych w Ścinawie zgłosiło się łącznie 56 zawodników z 12 klubów oraz 3 zawodników niezrzeszonych.
Przypominamy, że tworzenie szkółki kolarskiej w Ścinawie rozpoczęło się w 2015 z inicjatywy lokalnego samorządu i zaangażowaniu obecnego prezesa oraz trenera Sprint Ścinawa Grzegorza Sadzy.