AktualnośćiGmina Ścinawa

Przeżyjmy to jeszcze raz – Dni Ścinawy 2022 sobota (FOTO)

Po dwuletniej przerwie udało się zaspokoić apetyty mieszkańców na dobrą zabawę. Centrum Turystyki i Kultury zorganizowało Dni Ścinawy, a dwudniowa impreza, której towarzyszyły różnorakie wydarzenia i atrakcje, pozwoliła uczestnikom znaleźć chwilę wytchnienia, posłuchać dobrej muzyki, zaprezentować swoje talenty i w miłej atmosferze spotkać się ze znajomymi. Tradycyjnie uroczystego otwarcia święta naszego miasta i gminy dokonał burmistrz Krystian Kosztyła, któremu towarzyszyli przewodniczący ścinawskiej rady Marek Szopa oraz dyrektor CTiK Anna Podbucka.

Imprezę w ścinawskim porcie rozpoczęły wyścigi kolarzy, później na scenie i w jej okolicy swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentowali młodzi tancerze ze Studia Balans, klubu Traf oraz Akademii Tańca i Ruchu Street Flow Damiana Kluki. Soliści z zespołu Bez Nazwy jako pierwsi rozkołysali publiczność w porcie. Zobaczyliśmy również spektakl teatralny „O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry” w wykonaniu Zaczarowanej Kurtyny, jak zawsze grupa działająca przy CTiK w Ścinawie nie tylko zaciekawiła samą fabułą przedstawienia, ale również pokusiła się o mądre przesłania dla widzów. Na scenie odbyły się także pokazy sztuk walki akademii GoK1 Piotra Molińskiego i Marcina Lewkowicza oraz wychowanków Klubu Karate Goyu Ryu Petro Team.

Później rozpoczął się już muzyczny maraton. Najpierw o cięższe brzemienia postarali się artyści z zespołu Apokalipsa, a później publiczność, szczególnie młodzież, rozgrzał charyzmatyczny raper Qry, reprezentant popularnego Chillwagon’u.

Organizatorzy postarali się także o odświeżenie dotychczasowego harmonogramu obchodów święta miasta i gminy, na zakończenie pierwszego dnia imprezy zorganizowali Odra Dance Even, kilkugodzinne wydarzenie muzyczne dla fanów elektronicznych brzmień. W swoich godzinnych setach doskonale zaprezentowali się Damian Skora, Thomaz Clarx oraz Kacper Zawada, którzy oficjalnie tworzą Odra Dance Event Team. Na scenie zaprezentowali się również szerzej znani: Vnalogic, Arjans oraz DJ ALEX. Pierwszy dzień imprezy skończył się o godzinie 3 w niedzielę.

Zapraszamy na podsumowanie pierwszego dnia głównie w obiektywie Uli Noszczyńskiej.