AktualnośćiGmina Ścinawa

Przeżyjmy to jeszcze raz – Dni Ścinawy niedziela (FOTO)

Drugi dzień święta naszego miasta i gminy dostarczył kolejnej porcji dobrych emocji oraz pozytywnej zabawy. Niedzieli w ścinawskim porcie towarzyszyły głównie muzyczne wydarzenia, a wieczorem na scenie pojawił się wyczekiwany LemON. W międzyczasie wręczona została Nagrodą Miasta i Gminy Ścinawa, otrzymała ją Dorota Giżewska, prezes Fundacji „Przystań”, zaangażowana w pomoc potrzebującym i niepełnosprawnym.

Niedzielne granie rozpoczął koncert lokalnej artystki Ani Juszczyk. Wokalistka do wspólnego występu zaprosiła szerzej znanego Janka Samołyka. Następnie scenę przejął Stanisław Witomski, który dostarczył wzruszeń nastrojowym wykonaniem utworów Zbigniewa Wodeckiego.

Ważnym punktem niedzielnego programu było wręczenie Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa, którą otrzymała Dorota Giżewska, więcej o tym pisaliśmy w artykule zatytułowanym „Dorota Giżewska z Nagrodą Miasta i Gminy Ścinawa!”.

Po tej krótkiej przerwie w występach muzycznych świetnie zaprezentował się współpracujący z Narodową Orkiestrą Dętą w Lubinie multiinstrumentalista, autor i kompozytor własnych utworów Dawid Krężel. Później publiczność do czerwoności rozgrzały: Zespół Cadilac oraz Beat Back. Artyści na przemian porywali do tańca, dodawali energii, wzruszali i przywoływali piękne wspomnienia.

Tegoroczne Dni Ścinawy zakończył koncert zaproszonej gwiazdy – zespołu LemON i niezwykle utalentowanego Igora Herbuta. Występ grupy LemON był spektaklem światła, dźwięku oraz niesamowitej charyzmy i barwy głosu wokalisty.
– Poziom artystyczny tego wydarzenia można zaliczyć do kategorii produkcji koncertowej. Myślę, że publiczność bawiła się doskonale, a LemON, jak na gwiazdę przystało, dostarczył niesamowitych wrażeń, jego występ na długo pozostanie w naszej pamięci – relacjonowała Anna Podbucka, dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, organizatora całej imprezy.

Zdjęcia: Ula Noszczyńska