AktualnośćiGmina Ścinawa

Droga w Dziewinie układana na nowo (FOTO)

Po robotach ziemnych związanych z budową nowej kanalizacji w Dziewinie, wykonawca inwestycji – konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia, a partnerem Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sitkowski Piotr Sitkowski z Legnicy, rozpoczął odtwarzanie drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowość. Z uwagi na zalecenia konserwatora zabytków, z którym na etapie dokumentacji projektowej prowadzono uzgodnienia, na nowo układana jest nawierzchnia z kostki granitowej.

– Z uwagi na fakt, że wykorzystywany jest wcześniej zdemontowany kamień granitowy o nieregularnych kształtach, układanie nawierzchni jest bardziej skomplikowane i czasochłonne. Ale trzeba przyznać, że odtworzony fragment robi wrażenie i zdecydowanie oddaje klimat urokliwej miejscowości, jakim niewątpliwie jest Dziewin. Ze względu na specyfikę działań, mieszkańcy wsi muszą jeszcze przez jakiś czas zmagać się z utrudnieniami komunikacyjnymi, dlatego proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, tym bardziej, że całe przedsięwzięcie realizowane jest przede wszystkim z myślą o nich – podkreśla burmistrz Krystian Kosztyła.

Pomimo, że inwestycja w Dziewinie, dotycząca odtworzenia nawierzchni, prowadzona jest na bardzo zniszczonej drodze powiatowej, lubińskie starostwo, w zakresie poprawy stanu zarządzanej i utrzymywanej przez siebie jezdni, nie przekazało na ten cel żadnych środków.