AktualnośćiGmina Ścinawa

Podświetlana fontanna atrakcją Ścinawy (FOTO)

Jej bryza niesie ochłodę w upalne dni, jonizuje i oczyszcza atmosferę, dopełnia oraz dodaje klimatu zrewitalizowanemu rynkowi – dziś włączona została fontanna w centrum miasta! Ten ważny element małej architektury znajduje się w miejscu, gdzie przed inwestycją stał słynny ścinawski czołg. Obiekt jest podświetlany, a iluminacje oraz sposób wyrzutu wody zmieniają się podczas trwania ustawionego programu. Fontanna działać będzie w godzinach od 8:00 do 22:00.

Wodotrysk posiada komorę roboczą, w której zamontowana została aparatura sterującą i pompy, podłączony jest również do stacji meteo, badającej na bieżąco siłę wiatru, ponieważ w przypadku mocnych podmuchów fontanna automatycznie się wyłącza, a po ich ustaniu wznawia pracę. Warto podkreślić, że jest to pierwszy tego typu obiekt w gminie.

Przypominamy, że fontanna została wybudowana w ramach zadania pn. „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu”. Kontrakt z wykonawcą tego przedsięwzięcia, nie wliczając przebudowy zabytkowej kamienicy po dawnej siedzibie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, która również realizowana była z dofinansowaniem pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, zamknął się kwotą 12.800.840,42 złotych brutto.